Bostanbaşı’nda Üstyapı Çalışmaları Devam Ediyor

Bostanbaşı’nda Üstyapı Çalışmaları Devam Ediyor

11 Ekim 2016 440 views 0

Büyükşehir Bostanbaşı’nda üstyapı çalışmalarına devam ediyor

ÇAKIR: SAHA ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRECEK

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçe sınırları içinde bulunan 3.6 kilometre uzunluğundaki Barguzu Caddesinde değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Cadde üzerindeki düzenleme çalışmalarını etap etap yapmakta olan Büyükşehir Belediyesi, birinci etap kapsamında 1.3 kilometrelik bölümde altyapı çalışmalarını tamamlayıp, üst yapı çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, cadde üzerinde devam eden çalışmaları inceleyerek, çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu, Geziye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve şube müdürleri de katıldılar.

Kent genelinde ulaşım bütünlüğünü sağlamak için yeni bulvarlar, caddeler ve kuşak yollarının yapımına devam ettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yeni alt merkezlerin oluşumunda önceden yaşanacak sorunların önüne geçmek için saha çalışmalarının aralıksız sürdürüleceğini söyledi.

Bostanbaşı’nda güzel bir bulvarın ortaya çıktığını belirten Başkan Çakır, “3.6 kilometre uzunluğundaki caddemizin 1.3 km.lik bölümünü yapıyoruz. Burada ilk çalışmayı Yeşilyurt Belediyemiz kanal düzenleme çalışmasıyla yaptı. Ardından MASKİ Genel Müdürlüğümüz burada 6 km’lik içmesuyu, 3 km de kanalizasyon şebeke hattı yaptı. MASKİ Genel müdürlüğümüz gelecek yıl da Bostanbaşı ve Yakınca bölgelerimizde 12 milyon liranın üzerinde bir bedelle şebeke hatları yenileme çalışmaları yapacak. Ölçülebilir ve kontrol edilebilir su sistemleri kurulacak” dedi.

Cadde üzerinde devam eden üstyapı çalışmalarına da değinen Başkan Çakır, “35 metre genişliğinde olan caddemizde 2 metre genişliğinde bisiklet yolu, 2 metre genişliğinde cep otoparklar, 4 metre genişliğinde kaldırımlar, 1 metre genişliğinde kanal yanı kaldırımlar, aydınlatma, yeşillendirme ve yol çalışmaları yapılıyor. 1.3 kilometrelik bölümünü birkaç ay içinde bitirmeyi arzuluyoruz. Gelecek yıl da geriye kalan bölümü yapacağız” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ