Büyükşehir Belediyesi’nden ŞEHİD’E VEFA

Büyükşehir Belediyesi’nden ŞEHİD’E VEFA

30 Temmuz 2016 401 views 0

BÜYÜKŞEHİR KONFERANS SALONU’NA KAHRAMAN ŞEHİT ASTSUBAY BAŞÇAVUŞ ÖMER HALİSDEMİR’İN İSMİ VERİLDİ

15 Temmuz FETÖ darbe girişimine karşı ayağa kalkan Türkiye, darbecilere karşı 2. kurtuluş savaşı mücadelesini verirken, o gecenin kahraman şehitleri ise minnet, şükran ve hayırlarla yâd ediliyor.

Darbe gecesinde Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı basan darbeci generallerden Semih Terzi’yi alnından vurarak öldüren, darbenin püskürtülmesinde önemli rol oynayan Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı’nın koruma astsubayı Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismi artık Malatya’da ilelebet yaşayacak.

Darbecilerin önemli merkezlerinden birisi olan Malatya’da aldığı tedbirlerle darbecileri kışlalarında hapsederek, darbecilere karşı cansiperane bir şekilde mücadele veren ve Hükümet Meydanı’nın isminin 15 Temmuz Şehitleri olarak değiştiren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de o gecenin önemli kahramanlarından birisi olan Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismini 2. Ordu Komutanlığı karşısında bulunan Konferans Salonu’na verdi.

Çakır: Onlar bizim gurur abidelerimiz

Konu ile ilgili olarak bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 15 Temmuz tarihinde yeni bir destan yazan Türk Milleti’nin, adeta 2. bir kurtuluş savaşı mücadelesi verdiğini söyledi.

“Aziz Milletimizin hain ve alçak FETÖ darbe girişimi karşısında onurlu bir mücadele vererek bir kahramanlık destanı yazdığını kaydeden Başkan Çakır, “Ancak, bu kahramanlar içerisinde önemli ve sembol isimler bulunuyor. İşte bunların en önemlilerinden biri Şehit Başçavuş Ömer Halisdemir. Aziz şehidimiz, şehadet şerbetini içeceğini bile bile darbeci generali alnından vurarak, darbecilerin Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ele geçirmesini engellemiş ve şehadet şerbeti içmiştir. Şehit Asb. Başçavuş Ömer Halisdemir kardeşimiz nezdinde şehitlerimiz ailelerinin, silah arkadaşlarının ve necip milletimizin gurur abideleridir. Onların bu serdengeçti mücadelelerinin nesilden nesile aktarılabilmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak, kahraman şehidimiz Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismini 2. Ordu Komutanlığı karşısında bulunan Büyükşehir Belediyemize ait Konferans Salonumuza ismini vermeyi kararlaştırdık.

Bu vesile ile darbe girişimi sırasında şehit olan şühedamıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Vatan sağolsun” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ