Büyükşehir, Darende’de Hizmete Devam Ediyor

Büyükşehir, Darende’de Hizmete Devam Ediyor

24 Ağustos 2016 559 views 0

Başkan Çakır çalışmaları inceleyip, vatandaşlarla bir araya geldi

Büyükşehir, Darende’de Hizmete Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde sürdürdüğü yol ve asfalt çalışmalarına Darende ilçesinde ara vermeden devam ediyor.

Darende’nin önemli grup yollarından biri olan Balaban, Gökdelen, Karabayır, Kaynak, Yenipınar yolunda asfaltlama çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi 12 kilometrelik yolun 4.5 kilometresini asfaltladı. Bir bölümü sathi kaplama olan yolun keskin virajları ve yokuşları ise sıcak asfalt ile kaplanıyor. Büyükşehir Belediyesi grup yolunun Karabayır, Kaynak, Yenipınar bölümünü de genişletti. 3.5 metre genişliğindeki bölümler 9 metre genişliğine çıkarıldı. Gökdelen Mahallesinin sokakları da yine Büyükşehir Belediyesi tarafından kilit taşlarıyla kaplanıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yenice, Gökyar, Güdül, Kuruköprü, Heyiketeği, Yeniköy ve Zaviye mahallelerinde de toplam 25 kilometrelik sıcak asfalt serimi yaptı.

Başkan Çakır’dan yerinde inceleme

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Balaban, Gökdelen, Karabayır, Kaynak, Yenipınar ve Yenice’de yapılan çalışmaları inceleyerek, vatandaşlarla bir araya geldi. Geziye Darende Kaymakamı Ali Türk, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, AK Parti Darende İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, meclis üyeleri, daire başkanları ve şube müdürleri de katıldılar.

Her gittiği yerde büyük bir ilgiyle karşılanan Başkan Çakır’ı özellikle çocuklar Türk bayraklarıyla karşıladılar. Kurbanların kesildiği, gezilerde vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. Vatandaşlar; darbe girişiminin Malatya’da başarısız olması için Başkan Çakır’ın kahramanca mücadele ettiğini ve tüm Türkiye’ye örnek bir belediye başkanı olduğunu ifade ederek, Başkan Çakır’ı kutladılar.

Uzun yılların ardından güzel hizmetlerle tanıştık

Darende’nin uzun yılların ardından güzel hizmetlerle tanıştığını belirten vatandaşlar, “Tarihi boyunca asfalt ile yeni tanışan mahallelerimiz var. Malatya’nın en zor arazi şartlarına sahip bölgelere hizmet getirmek zor ama imkansız değil. İşte Büyükşehir Belediyesi bu zor işi yapıyor. Kar, kış, yaz, sıcak demeden her yere hizmet götürüyor. Bizlere düşen görev de onlara yardımcı olmaktır. Emeklerine saygı göstermektir. Bütün Darende’liler adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve çalışanlarına birkez daha şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

Zor işlerde Büyükşehir imzası var

Bazı mahallelerde vatandaşlara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın bütün ilçelerinde zor işlerin yapımında Büyükşehir Belediyesinin imzasının olduğunu söyledi.

İncelemeler sırasında yapılan işlere baktıkları gibi gelecekte yapılacak proje ve yatırımlar için de görüş alış verişinde bulunduklarını vurgulayan Başkan Çakır, “Malatya’nın değişik bölgelerinde 60 noktada şuan çalışmalar yapıyoruz. İş makinelerimiz kontak kapatmadan gece-gündüz demeden çalışıyor. Yollarımızı daha güvenli ve konforlu hale getirmek için çalışıyoruz. Bunu yaparken de sadece asfalt döküp çıkmıyoruz. Yolumuzun ihtiyacı olan altyapıyı yapıyoruz. Yol genişletmeleri yapıyoruz, gerekirse yeni yollar açıyoruz. Köprüler, menfezler, taş duvarlar yapıyoruz. Bu çalışmalar sayesinde insanlarımız daha rahat şartlarda yolculuk ediyor. Bu yolların bir başka önemli yanı ise vatandaşlarımızın cebine olumlu yansıması, geniş, asfaltı yapılmış yollarda güvenlikte artıyor. Araçların ömrü uzuyor. Bu da milli sermayeye önemli katkı sağlıyor. Yine MASKİ ekiplerimiz içmesuyu ve kanalizasyon noktalarında önemli yatırımlar yaptı. İncelemelerimizde eksikliklerimizi görüp, düzeltmek için iş programı yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bizler bu işleri yaparken destek olmaları bizleri ayrıca mutlu ediyor” dedi.

Gezide AK Parti Darende İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yaptığı hizmetlerden dolayı tablo hediye etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ