Büyükşehir Kent Konseyinin Gönüllü Temsilcileri 2017 de Yapacaklarını Konuştu

Büyükşehir Kent Konseyinin Gönüllü Temsilcileri 2017 de Yapacaklarını Konuştu

17 Ekim 2016 393 views 0

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren meclis ve çalışma gruplarının gönüllü temsilcileri Dede Korkut Restaurant’ta yapılan istişare toplantısında 2016 yılı içerisinde meclislerin ve çalışma gruplarının yaptıkları etkinlikler incelenerek 2017 yılında yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.

Meclislerin ve çalışma gruplarının tamamen gönüllük esasına göre çalıştığını belirten Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, “Meclisler ve çalışma grupları Kent Konseylerinin lokomotifidirler. Meclisler ve çalışma grupları bünyesinde yapılan faaliyetler toplumun her kesimine hitap ettiği için toplumun bütünleştiricisi konumunda olurlar.” dedi.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi bünyesinde gönüllü olarak hizmet üreten grup temsilcilerinin ve üyelerin gönüllü çalışmayı bir disiplin dahilinde yaptıklarını belirten Abdullah Pektaş, Büyükşehir Kent Konseyinde gönüllü çalışma ile gönlünce çalışma arasında kalın çizgilerin olduğunun bilinciyle çalışan binlerce gönüllümüz olduğu için kendimizi çok şanslı hissediyoruz.

Pektaş, 2016 yılı içerisinde yapılan etkinliklerin yılın sonuna kadar devam edeceğini, 2017 yılı içerisinde de bu çalışmaların üzerine yeni ve güncel etkinlikler katarak yola devam edileceğini belirterek, “Gönüllülerimizle kentin hizmet önceliklerini referans alarak kentin sürdürülebilir geleceğine katkı sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Gruplar arası yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemine vurgu yapan meclis başkanları ve çalışma grubu temsilcileri, kentte yaşayan herkesi Malatya Büyükşehir Kent Konseyi bünyesinde gerçekleştirilen faaliyetlere destek olmalarını ve gönüllü olarak etkinliklere katılmalarını beklediklerini söylediler.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ