Canlı Hayvan Pazarı’nda İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

Canlı Hayvan Pazarı’nda İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

10 Eylül 2016 387 views 0

Kurban Bayramı süresince vatandaşların kurban satış noktalarında kurbanlarını rahat bir şekilde almaları ve kesim yapılacak alanlarda sağlıklı bir şekilde kesimlerini yapmaları için Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından temizlik ve ilaçlama çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürülüyor.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Ercan Turan ile birlikte Canlı Hayvan Pazarındaki inceleme gezisine katılan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt, Canlı Hayvan Pazarında karasinek ve larva üremesinin önüne geçmek için sık sık ilaçlama yapıldığını söyledi.

Bozkurt, “İlaçlama ekiplerimiz herhangi bir aksilik yaşanmaması için bayram sonuna kadar sahada ilaçlama ve dezenfektasyon çalışmalarına aralıksız bir şekilde sürdürecekler. Belirlenen bütün kesim noktalarında haşere üremesine karşı ilaçlama çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca karasinek üremesini önlemek için ilaçlama çalışmalarının yanısıra, biyolojik mücadele kapsamında yapışkan şeritlerle de mücadelemiz devam ediyor.

Bayram sonrasında da kurban kesim alanlarında, haşereye ve üremesi muhtemel bakterilere karşı ilaçlama çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ