Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği’nden Başkan Yanılmaz’a Teşekkür Ziyareti

Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği’nden Başkan Yanılmaz’a Teşekkür Ziyareti

27 Eylül 2016 373 views 0

Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan ve Dernek Üyeleri, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret ederek, Başkan Yanılmaz’a sorun ve talepleri yerinde tespit etmek amacıyla gerçekleştirdiği mahalle ziyaretleri ve kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, plaket takdim ettiler.

Ziyarette konuşan Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan, muhtarlara verdiği destekten dolayı Başkan Yanılmaz’a teşekkür ederek, “Muhtarlarımıza yönelik seminer ve konferanslar düzenlemeniz, adım adım mahallelerimize ziyaretler gerçekleştirerek sorunları yerinde tespit etmeniz bizlere ve memleketimize verdiğiniz önemin göstergesidir. Bu değerin farkında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Sayın Başkanımıza, kendi adımıza ve mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ: “MUHTARLARIMIZ ÇÖZÜM ORTAĞIMIZDIR

Muhtarların yerel yönetimdeki önemine vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Bizler Elazığ’ı yönetirken birlikte yönetim anlayışı ile hareket ediyoruz. Muhtarlarımız kendi mahallelerini en iyi bilen, problemlerini ve çözüm yollarını en iyi analiz edebilen kişilerdir. Biz birlikte yönetim anlayışı içinde muhtarlarımızı bir çözüm ortağı olarak gördük. Bir problem varsa bu hepimizin problemidir ve problemi de hep birlikte çözeceğiz” dedi.

Elazığ’da uygulanan yerel yönetim anlayışını bir model olarak ortaya koyduklarının altını çizen Başkan Yanılmaz, “Bizler bu yerel yönetim modelini en iyi şekilde uygulamaya devam edeceğiz. Diğer iller de bizim uyguladığımız modeli kendi illerindeki muhtarlarla uygulamaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Bayram öncesi başlattıkları mahalle ziyaretleri kapsamında 25 mahallede vatandaşlarla bir araya gelerek, sorun ve talepleri yerinde dinlediklerini anlatan Başkan Yanılmaz, program kapsamında diğer mahalleleri de ziyaret edeceklerini kaydetti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ