Esnaf Kuruluşlarından Rektör Kızılay’a ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti

Esnaf Kuruluşlarından Rektör Kızılay’a ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti

02 Eylül 2016 419 views 0

Keskin’in gündemde tuttuğu Onkoloji Hastanesi’nin temeli yılsonunda atılıyor

 

 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya’ya 2. Üniversite kurulması ve İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde Recep Tayyip Erdoğan Onkoloji Hastanesi kurulması konularının takipçisi olduklarını belirterek, her iki projenin de bu dönem mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini bildirdi.

MESOB Başkanı Şevket Keskin beraberinde Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ve oda başkanları ile birlikte İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ziyarette konuşan MESOB Başkanı Şevket Keskin, Rektör Prof. Dr. Kızılay’a görevinin hayırlı olması dileyerek, “Ülkenin çok zor şartlarda geçtiği bir dönem de Prof. Dr. Ahmet Kızılay göreve geldiler. Üniversite Malatya için çok önemli. Gerçekten üniversitemiz Malatya’nın lokomotifi olan bir eğitim kurumumuz. Ahmet Kızılay, Malatya’yı bilen, Malatya’yı tanıyan ve kendisinin de Malatya’nın bir evladı olması, Turgut Özal Tıp Merkezi’ni çok iyi bilmesi, üniversiteyi çok iyi tanıması, ayrıca iyi bir hekim olması hem Malatya, hem de üniversitemiz için önemlidir. Malatya’nın önünü açacak, lokomotif olacak, sanayisi ile, özel sektörü ile, esnafı ile, tüccarı ile Malatya’nın kalkınması için ve üniversitemizin daha da gelişmesi için yeni rektörümüzün çok gayretli olacağını düşünüyorum. Malatya’nın gündeminde ikinci bir üniversite var, bu ikinci üniversitemizin bu dönem mutlaka açılmalı. Malatya kanser vakaları konusunda sıkıntı yaşayan bir bölge. Cenazelere gittiğimiz zaman 3 kişiden birisinin kanserden vefat ettiğini görüyoruz. Onkoloji hastanesi hem Malatya, hem de bölgemiz için çok önemli olacaktır. Turgut Özal Tıp Merkezi’nin yayına bir Recep Tayyip Erdoğan Onkoloji Hastanesi kurulması, Özal ile Erdoğan isimleri bir birine yakışacaktır. Onkoloji Hastanesi’nin ülkemize çok büyük hizmetler vereceğine ben yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu.

(ESKKK) Başkanı Ali Evren’de Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a hayırlı olsun temennilerinde bulunarak, “Çok güzel bir üniversitemiz var. Yeni rektörümüzle de daha iyi yerlere geleceğine inanıyoruz. Üniversitemizin Malatya’nın lokomotifi olması için biz esnaf camiası olarak her zaman üniversitemizin yanında olacağız.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise, esnaf kuruluşu temsilcilerine ziyaretten dolayı teşekkür ederek, “Üniversite olarak yeni bir döneme geçtik. Bu yeni dönem, ilk defa burada uzun yıllar çalışan, içerden bir rektörün geldiği bir dönem oldu. Üniversitemizin 41. yılında burada 25 yıldır çalışan, Tıp Fakültesi’nin kuruluşundan beri buradayım. Hastanemizin de açılışından beride hoca olarak buradayım. Uzun yıllardır üniversitemizin içerisinde, şehirde sizlerin arasında bir kardeşiniz olarak çalıştım, şehrimize hizmet ettim. Şimdide üniversitemizin rektörü olarak üniversitemizi devraldım, bu seviyesinden daha öteye taşıyacağıma inanıyorum. Bütün gayretim, hedefim bunun üzerine. Karaciğer naklinde çok güzel bir başarıyı elde etmiş durumdayız. Bunu arttırarak sürdüreceğiz. Bunun yanına tüm organ nakillerini koyacağız. Dünyada ne organ nakli yapılıyorsa, Malatya’da da o organ naklini benim dönemim de yapmak hedefim.” şeklinde konuştu.

 

“ŞEVKET KESKİN PROJEYE ÇOK SAHİP ÇIKTI”

Onkoloji Hastanesi ile ilgili bilgi veren ve Onkoloji Hastanesi’nin temelini 2016 yılı sonunda yada 2017 yılı başında atmayı hedeflediklerini belirten Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Onkoloji hastanesi konusunda MESOB Başkanı Şevket Keskin’in bu projeye çok sahip çıktığını belirtti. Prof. Dr. Kızılay, “Şevket Keskin başkanımız Onkoloji Hastanesi Projesine çok sahip çıktı. Hastane şehre mal oldu ama, bazıları da çok sahip çıktı. Bunlardan biride Şevket Keskin başkanımız. Sayın cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız bu projenin sözünü verdiler. Şimdi yapmakta benim dönemimde, bana nasip olacak. Ülkenin en büyük kanser hastanelerinden birisini yapacağız. İddialı olacağız, hem binası güzel olacak, hemde asıl daha önemlisi içindeki hizmet çok iyi olacak. Bu konuda iddialı olacağız, güzel bir hastaneyi şehrimize kazandıracağız. İnsanlarımız kanserden yana sadece bölgeden değil, Edirne’den Hakkari’ye kadar çok yerden de şifa bulmak için kanser hastaları buraya gelecek. Bu konuda hedefimiz 2016 yılı sonunda, projeleri yetiştirebilirsek, mimari projeyi geçen hafta imzaladık, sözleşmesini Ankara’dan bir firma aldı, 90 günlük bir zamanımız var. Bizim hedefimiz yıl sonunda temelini atmaktır.  2016 yılı sonunda temelini atamazsak, 2017 yılı başında temelini atacağız. Projeyi de çok hızlı bir şekilde yapmamız lazım. 27 ayda üçüncü köprüyü yapan bir ülkede, bizimde hastanemizi bir yılda yapmamız lazım. “dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve esnaf kuruluşu temsilcileri bir süre sohbet ettiler.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ