Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Darbe Girişimine İlişkin Türkçe ve İngilizce Broşür Yayınladı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Darbe Girişimine İlişkin Türkçe ve İngilizce Broşür Yayınladı

06 Ağustos 2016 401 views 0

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, FETÖ darbe girişiminin ardından, Türkiye’deki gelişmelerle ilgili uluslararası kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla Türkçe ve İngilizce broşür yayınladı

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz başarısız darbe girişiminden sonra dünyada başlattığı algı operasyonuna karşılık Bakanlığımız da karşı atağa geçmiştir.

Bakanlığımızca, darbe girişimi ve sonrasındaki sürece ilişkin olarak dünya kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla soru/cevap şeklinde broşür hazırlanmıştır.

Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan broşür;

Yurtdışında faaliyette bulunan gümrük müşavirliklerimiz/Ataşeliklerimize, konuyla ilgili veya görevleri kapsamında yapabilecekleri tüm görüşmelerde muhataplarıyla paylaşmalarında ya da konuyla ilgili sorulara muhatap olmaları halinde kullanmak üzere,

Yurtdışına geçici görevle gönderilecek Bakanlığımız temsilcilerine, görevleri kapsamında yapabilecekleri tüm görüşmelerde muhataplarıyla paylaşmalarında ya da katılım sağladıkları toplantı, seminer, eğitim vb. faaliyetler esnasında konuyla ilgili sorulara muhatap olmaları halinde kullanmak üzere hazırlanmıştır.

Söz konusu broşürün İngilizcesi, Bakanlığımız İngilizce web sayfasında da yayımlanmıştır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ