Hastalık, Yoksulluk ve Çaresizlik

Hastalık, Yoksulluk ve Çaresizlik

11 Ekim 2016 597 views 0

Ülkelerindeki iç karışıklık sebebiyle ölüm kalım mücadelesi ile yaşayan mültecilerden, zor şartlardan kurtulup hayatta kalmak isteyenlerin peşini bırakmayan başka dertler de var. Afganistan’dan Türkiye’ye sığınan Reza Delevari de işte bunlardan biri…

Hayat Ağacı Derneği’ne yardım almak için müracaat eden ailenin evini, rapor düzenlemek için ziyaret eden tahkikat görevlileri, 1 çocuk babası Reza Delaveri’nin, hem sağlık hem de ekonomik durumunun hiçte iyi olmadığını öğrendi.

Sivas’a bir ay önce gelen 26 yaşındaki Reza Delevari, Türkçe bilmiyor. 3 sene önce vücudunda lekeler oluşmaya başladığı ifade edilen Delaveri’nin, bacağı, omzu, karnı ve boyun kısmında çilt bozukluğu görülüyor.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın eşi Yurdagül Aydın, aileyi evinde ziyaret ederek yardımcı olmaya çalıştı. Sivas Belediyesi’nden günlük 3 ekmek, Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankası’ndan aylık ücretsiz alışveriş sağlanan 3 kişilik ailede, Reza Delevari, sağlık kontrolü için Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürüldü.

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan muayene ve tahlillerden sonra Reza Delaveri’nin hastalığının ortaya çıkması bekleniyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ