Hekimhan Kurşunlu Göleti İnşaatı Bütün Hızıyla Devam Ediyor…

Hekimhan Kurşunlu Göleti İnşaatı Bütün Hızıyla Devam Ediyor…

02 Ağustos 2016 409 views 0

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI MALATYA’DA SULANMADIK ARAZİ BIRAKMAYACAK…

HEKİMHAN KURŞUNLU GÖLETİ İNŞAATI BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR…

Malatya’daki faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren Orman ve Su İşleri Bakanlığı, inşa ettiği tesislerle şehirde sulanmayan zirai arazi bırakmayacak. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından ilde inşa edilen Hekimhan Kurşunlu Gölet’inde çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.

Kil çekirdekli kaya dolgu gövde tipinde inşa edilen gölet Hekimhan’da Ferek Deresi üzerinde bulunuyor. Yollarda kazı ve dolgu çalışmasının yanı sıra kil dolgu ve dolusavak kondüvi işlemlerinin tamamlandığı tesisin fiziki gerçekleşme oranı yüzde 50’ye ulaştı.

2 Bin 700 Dekar Tarım Arazisini Suya Kavuşturacağız

Ülkenin dört bir yanındaki baraj ve gölet şantiyelerinde işçilerin arı gibi çalıştığını belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu şunları söyledi:

“Ülke olarak zor bir dönemeden geçiyoruz. Ancak ne kadar zor günler yaşasak ta ülkemizin her yerinde ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Malatya’da da büyük bir önem arz eden Hekimhan Kurşunlu Göleti için çalışmalarımız sürüyor. 38 metreyüksekliğe sahip olacak bu tesisi yaklaşık 6,3 milyon TL’ye mal edeceğiz. Toplam 1,1 milyon metreküp su depolayacağımız göletle 2 bin 700 dekar tarım arazisini suya kavuşturacağız”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ