İhsan AKIN Kızılay Bronz Madalya

İhsan AKIN Kızılay Bronz Madalya

01 Eylül 2016 463 views 0

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birlik Başkanı ve aynı zamanda Tarım Platformu Başkanı İhsan AKIN’a kan bağışları sebebi ile hak etmiş olduğu bronz madalyayı takdim etmek üzere yapılan ziyarette Başkan İhsan AKIN aynı zamanda yaklaşan Kurban bayramı sebebi ile Kurbanınını da Türk Kızılayı Malatya Şubesine bağışlayarak örnek bir davranış sergilemiştir.

Umut Yalçın

Birlik başkanımız Sayın İhsan Akın’a 13. Kan bağışı sebebiyle hak etmiş olduğu bronz madalyayı takmak için kendisini yönetim kurulu üyemiz ile bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyarette bizim amacımız hak etmiş olduğu kan bağışları sebebiyle ve vermiş olduğu destekler nedeniyle hak etmiş olduğu bronz madalyayı kendisine taktim etmekti ancak sağ olsun kendisi bu ziyaretimize karşı bize bir jestte yapmış oldu. Bizi ayrıca mutlu etti biliyorsunuz önümüzdeki günlerde kurban bayramını kutlayacağız birlikte. Kendisi madem bronz madalyayı vermeye geldiniz Sayın Cumhurbaşkanımızın da Kızılay’ı güvenilir bir kurum olarak görmüş olması kurbanlarını buraya bağışlamış olması bizler için örnek teşkil eder dedi ve kendisi de gelmişken bize bide aynı zamanda kurbanını Türk Kızılay’ına bağışlamış oldu. Bizi her daim Sayın İhsan Akın’ın yanımızda olması onurlandırıyor mutlu ediyor. Bugün biz kendisine jest için gelmişken kendisi bize ayrı bir jest yaptı. Türk Kızılay’ı ailesi adına kendisine şükranlarımı sunuyorum.

İhsan Akın

Kızılay başkanımız umut yalçın ve yönetim kurulundaki arkadaşımıza hoş geldin diyoruz. Teşekkür ediyoruz. Bu hem bronz madalyası için hem de ilgili ve duyarlı çalışmalarından dolayı takip ediyoruz. Başkanımız gerçekten Türk Kızılay’ı olarak Malatya’da göreve geldikten sonra önemli çalışmalar yapmıştır. Bu noktada da ben kendisini öncelikle tebrik ediyorum. Tabi ki madalyamızın yanı sıra başkanımızın da söylediği gibi güvenilir kurum olması münasebetiyle bizler gerçek anlamda bu kesilen kurbanların nereye gittiği ile alakalı bunları bide takip ediyoruz. Bu noktada da Kızılay’ımızın değerli hem yurt içinde hem de yurt dışında çalışmaları var. Hem de Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere başkanımın da dediği gibi bir örnek olmuşturRecep Tayyip ERDOĞAN. Bizlerde bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımızı örnek alarak kurbanımızı Kızılay’a bağışlıyoruz. Gideceği yerleri de biliyoruz. Bütün insanların eğer birebir kurbanlarını kesemiyorlarsa dağıtamıyorlarsa o imkânları o mekânları yoksa amacına hizmet etmelerini istiyorlarsa özellikle Kızılay’a bağışlamalarını buradan tavsiye ediyorum. Yani bir Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu Başkanı olarak. 40 bin tane üyeyi yaklaşık temsilen tavsiye ediyorum çünkü dediğim gibi yani bunun belgesi bilgisi görüntüsü kesim yeri paketlenmesi teslimi hepsi şeffaf ve net. Net olan şeylerde de bizlerin bu tür organizasyonlara bir vatandaş olarak duyarlı bir insan olarak STK olarak destek olmamız gerekiyor.

şeklinde beyanda bulunmuşlardır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ