İslam Alemine Hayırlı Olsun..

İslam Alemine Hayırlı Olsun..

11 Eylül 2016 419 views 0

Bir kurban bayramını daha birlikte yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurban Bayramı, yakınlaşma, paylaşma, dayanışma anlamına gelmektedir. Kurban Bayramları dayanışmanın doruğa çıktığı günlerdir.

Milletimizin bağrına adeta kara hançer gibi saplanan bölücü terör belası en acımasız şekilde sürmesine rağmen, her türlü tartışmaların ötesinde, tarih tecrübemiz ve müşterek kültür değerlerimizin üzerinde yükselen birlik ve beraberlik şuuru, bizi birbirimize ve ülkemize bağlayan en güçlü barış bağı olmaya devam ediyor.

Milletimizin mayasındaki sağlam nüve her türlü kirli oyunu bertaraf edebiliyor. Maalesef ülkemizin güvenlik, özgürlük ve refah bağlamında çözüme muhtaç birçok meselesi vardır fakat bayram mutluluğuna gölge düşürme niyetinde değiliz.

Hayatımızın hızlı akışı içerisinde çoğu zaman bilinçsiz ve sorumsuz bir şekilde zaman sermayesini hızla tükettiğimiz günümüzde, bayramlar barış, sevgi ve kardeşlik paylaşmak gibi duygularla; kaybımızı kazanca dönüştürebileceğimiz bir fırsattır.

Bu Kurban Bayramının, değerlerimizi yeniden kazanmamıza, toplumda barış ve huzur ortamının yaygınlaşmasına, gündelik hayatın yoğun koşuşturması içinde yalnızlaşan ve en yakınlarına bile zaman ayırmakta zorlanan günümüz insanının bir nebze olsun durup düşünmesine, kısır çekişmelerden, anlamsız kırgınlıklardan uzaklaşarak çevresindekileri fark etmesine, akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendirmesine vesile olarak değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle;

Allah katında kurbanlarımızın kabul olmasını diliyor ve bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve kaynaşma ruhu ile tüm dünyanın barış, huzur ve esenlik içinde yaşamasını temenni ediyorum. Başta milletimiz olmak üzere, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın ayrıca tüm İslam aleminin mübarek kurban Bayram’ınızı en içten Dilek’lerimle kutlar.

Türk İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

Malatya Avukat Katipleri ve Sekreterleri

Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

(MAKDER)

Cemal HANİLÇİ

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ