Kaçak Hafriyat Dökümüne Sıkı Denetim

Kaçak Hafriyat Dökümüne Sıkı Denetim

22 Eylül 2016 367 views 0

Elazığ Belediyesi hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrolünde Uydu Araç Takip Sistemi uygulamasını başlatarak, denetimlerini hızlandırdı. Yeni düzenlemeyle, hafriyat kamyonlarının GPS cihazı bulundurmaları zorunlu hale getirildi.

Kaçak hafriyat dökümünü önlemek amacıyla uydu araç takip sistemine uyumlu, damper hareketlerine duyarlı GPS cihazı ile hafriyat taşımacılığını takip altına alan Elazığ Belediyesi, hafriyat kamyonlarının hafriyatlarını nereye döktüklerini uydudan takip ederek, belirlenen alan dışındaki alanlara hafriyat dökülmesini önleyecek.

Çevreci yatırımlara büyük önem veren Elazığ Belediyesi hafriyat, inşaat ve yıkıntı atıklarının Sarıçubuk (Bızmişen) Köyü mevkiinde bulunan hafriyat depolama sahası dışına dökerek çevresel kirliliğe sebep olan özel ve tüzel kişilere idari para cezası uygulayacak.

Çöpten Enerji Üretim Tesisi, ambalaj atıklarının geri dönüşüme tabi tutulması, atık yağların toplanması gibi çevreci çalışmalarla dikkat çeken Elazığ Belediyesi, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrolünü sağlayarak da çevresel anlamda şehrin geleceğine önemli bir yatırımı daha hayata geçirmiş oldu.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, hafriyat, inşaat ve yıkıntı atıklarını taşıyacak özel ve tüzel kişilerin Taşıma İzin Belgesi almaları gerektiğine vurgu yapılarak, bu belgeyi alacak kişilerin araçlarına uydu araç takip sistemine uyumlu,

damper hareketlerine duyarlı GPS cihazı taktırmalarının zorunlu hale getirildiği kaydedildi. Açıklamada taşımacılık yapan kamyonlara GPS montaj işleminin başlatıldığı, sisteme dahil olmayan taşıyıcıların taşımacılık yapmalarına izin verilmeyeceği ve idari para cezası uygulanacağı kaydedildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ