Kale’de 12 Km’lik Grup Yolu Asfaltlandı

Kale’de 12 Km’lik Grup Yolu Asfaltlandı

06 Ağustos 2016 391 views 0

Büyükşehir Belediyesi’nden yoğun mesai:

KALE’DE 12 KM’LİK GRUP YOLU ASFALTLANDI

Mahalle Sakinleri; “Yolumuz çok güzel oldu. Son yıllarda yapılan hizmetlerden kim derse ki memnun değiliz, yalan söylemiş olur. Kale’mize Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan hizmetlerden son derece memnunuz.”

İlçelerde yatırım ve hizmetlerine devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kale ilçesinde 2 mahallenin ulaşımını sağlayan grup yolunu asfaltladı.

Son 2 yılda ilçelerin birikmiş altyapı sorunlarını çözme noktasında büyük gayret sarf eden Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Kale’de Bent, Kumluyazı, Tepebaşı ve Çanakcı mahallerinin ulaşım sorununu çözdü.

12 kilometre uzunluğunda olan Tepebaşı – Çanakcı grup yolunda, bölge bölge yol genişletme çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, yolu son olarak sathi kaplama asfalt ile kapladı.

Yolumuz, zor bir yol

Yapılan yol çalışmasını değerlendiren mahalle sakinleri, yollarının arazi yapısı nedeniyle zor bir yol olduğunu, kış aylarında yukarıya ulaşmanın bazen imkânsızlaştığını dile getirerek; “Mahallemizin ulaşımını sağlayan yolun önceki hali çok kütüydü. Tozdan, dumandan geçilmez bir haldeydi. Şimdi ne toz kaldı ne toprak. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve bütün çalışanlara teşekkür ediyoruz. Yolumuz çok güzel oldu. Son yıllarda yapılan hizmetlerden kim derse ki memnun değiliz, yalan söylemiş olur. Kale’mize Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan hizmetlerden son derece memnunuz. Emeği geçenlere tekrar şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Büyükşehir, en büyük sorunumuzu ortadan kaldırdı

Tepebaşı-Çanakcı grup yolunun önceki halinin çok kötü bir durumda olduğunu belirten Tepebaşı Mahalle Muhtarı Osman Karakuş ise, Büyükşehir Belediyesinin mahallelerinin en büyük sorunlarını bir bir ortadan kaldırdığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden Muhtar Karakuş, “Yolumuzda ilk olarak genişletme çalışmaları yaptık. Bu dönemde sıkıntılı süreçler yaşamamıza rağmen Büyükşehir Belediye Başkanımız hizmeti hiç aksatmadı. Şimdi yolumuz asfaltlandı. Son yaşadığımız olaylar şunu gösteriyor ki bazıları yapılan hizmetlerden ve yatırımlardan rahatsız. Türkiye’nin iyi yerlere gelmesini istemeyenler ülkemizi karıştırmaya çalışıyor. Büyükşehir Belediyemiz dur durak bilmeden hizmet üreterek en iyi cevabı veriyor. Halkımızın da devletimizin yanında durup bu hizmetlere sahip çıkması ayrıca bir gurur meselesidir” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ