Kurban Satış ve Kesim Noktaları Temizlendi

Kurban Satış ve Kesim Noktaları Temizlendi

15 Eylül 2016 443 views 0

Elazığ Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesinde muhtemel olumsuz görüntülerin oluşmaması ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla şehir merkezinde oluşturulan 6 kurban satış ve kesim noktası ile 22 kurban kesim noktasında temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi Temizlik Müdürlüğü ekiplerince bayramın ilk gününden itibaren kurban satış ve kesim noktalarında çevre kirliliğinin oluşmaması ve kurbanların sağlıklı hijyenik bir ortamda kesilmesi için aralıksız sürdürülen temizlik çalışmaları, kurban kesiminin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen kapsamlı temizlik çalışmalarıyla noktalandı.

Sabahın erken saatlerinde çalışmalara başlayan ekipler kurban satış ve kesim noktalarında oluşan atıkları iş makineleriyle toplayarak, bu alanları deterjanlı ve tazyikli su ile yıkadılar, ardından da kireçleme çalışmasıyla dezenfekte işlemini tamamladılar.

Ekiplerce kurban satış ve kesim noktalarına giden cadde ve sokaklarda da temizlik çalışmaları gerçekleştirilerek, hijyen sağlandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ