Malatya Adliyesi Yeni Hizmet Binasına Kavuşuyor

Malatya Adliyesi Yeni Hizmet Binasına Kavuşuyor

23 Eylül 2016 447 views 0

Vali Toprak, Bakan Tüfenkci ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve diğer yetkililer ile birlikte Malatya Adliyesini ziyaret ettiler.

Adliye ziyaretinde Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz ve Malatya Barosu Başkanı Enver Han tarafından karşılanan Bakan Tüfenkci, Vali Toprak ve beraberindekiler Baro Başkanlığı ve Başsavcılıkta ağırlandılar.

Bakan Tüfenkci ve Vali Toprak ile beraberindekiler Baro Başkanlığını ziyaretlerinin ardından Başsavcılığı ziyaret ettiler.

Başsavcı Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bakan Tüfenkci, Vali Toprak ve beraberindekilere teşekkür etti.

Kendisi Malatya Barosunun üyelerinden olan, şimdi de Malatya’nın ve kendilerinin gurur kaynağı olduğunu belirttiği Bakan Tüfenkci’nin Adliyeyi ve Baroyu ziyaretinde duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Han kendisine teşekkür edip, fiziki koşullarının çok yetersiz olan adliye binasının bu sorunun çözülmesini talep ederek, Vali Toprak’ın ve Milletvekillerinin bu konuda destek  olacaklarına dair bilgi aldığını belirtti.

Bakan Tüfenkci’de, Malatya Adalet Sarayının kente yakışmadığını, Adaleti tesis eden kişilerin görev yaptığı bu mekânların ismine yakışır şekilde ‘Saray’ gibi olması gerektiğini dile getirerek, 51 000 M2 kapalı alana sahip yeni adliye binası projesinin tamamlanarak ihaleye hazır hale getirildiğini ve Adliye hizmet Binasını yapılacağı yerin kısa süre içerisinde kesinleştirilmesinden sonra en kısa sürede de ihale süreci tamamlanarak inşaatına başlanacağını ifade etti.

Bakan Tüfenkci ayrıca Akçadağ ve Doğanşehir ilçelerinde kapalı ve açık cezaevlerinin yapılacağını belirterek bunlar hakkında basına açıklamalarda bulundu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ