MATHAP Başkanı İhsan Akın,Vali Toprak’ Ziyaret Etti

MATHAP Başkanı İhsan Akın,Vali Toprak’ Ziyaret Etti

15 Temmuz 2016 426 views 0

Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu (MATHAP) Başkanı İhsan Akın, oda başkanları, birlik başkanları, dernek başkanları ve platform üyeleri Malatya Valiliğine atanan Mustafa Toprak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bu anlamlı Ziyaretten dolayı memnun olduğunu dile getiren Mustafa Toprak, tarım ve hayvancılığın gıdanın temel kaynağı olduğundan insanlar için hayati derecede önemli olduğunu.

İnsanın hayatta kalması için gıdanın elzem olduğunu kaydeden Toprak, “Elzem olan yeme içmenin karşılığı gıdayı, o gıdanın bitkisel ve hayvansal üretimini mutlaka yapmamız üretmemiz yetiştirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Toprak, gıdanın Tarım ve hayvancılığa dayandığını kaydederek, “Özellikle son yıllarda devletimizin, bakanlığımızın önemli destekleri var. Sivil toplum örgütlerinin bu manada eğitim ve yönlendirmeyle birlikte algılamaları ve bunun karşısında çalışma azmi var. İnanıyorum ki bu desteklemeler ve uyulmalar ile birlikte daha da iyi noktaya taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

Akın ise Malatya’da ve dünyada kayısının önemli bir değer olduğunu, fakat tarım ve hayvancılığın da kentin ekonomisi için değerli olması ve yaşamsal öneme sahip olduğunu dile getirdi.

Birbirini tamamlayan kurumlar ve kuruluşlar olarak odalar, birlikler, dernekler, yetiştiriciler ve üreticiler hep birlikte hareket ettiklerini. Malatya’daki tarım ve hayvancılığa katkı sunmaya çalıştıklarını ifade eden Akın, “El birliği, gönül birliği yaptık, ortak akıl noktasında taşın altına elimizi değil, bedenimizi koymak için yola çıktık. Malatya’da yerel yönetimler olsun, kurumlar ve kuruluşlar olsun bu sektöre herkesin destek olması lazım. Bakanlığımız ve Hükümetimiz son çalışmaları ile birlikte Tarım ve hayvancılığa önemli destekler sağlıyor.” Ama herkesin destek olması gerektiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Akın, keçi kılından yapılmış Türk Bayrağını MATHAP adına vali Toprak’a hediye etti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ