Otobüsler Bayramın İlk Günü Ücretsiz Hizmet Verecek

Otobüsler Bayramın İlk Günü Ücretsiz Hizmet Verecek

09 Eylül 2016 400 views 0

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı, 8 Eylül Perşembe günü Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Şahin Özer başkanlığında yapıldı.

Saat 14.00’de Büyükşehir Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından gündem dışı verilen tekliflerin oylanarak gündeme alınmasının ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Gündem maddeleri arasında bulunan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı gündem maddeleri bir sonraki toplantıya ertelendi. Diğer bazı gündem maddeleri ise ilgili komisyonlara havale edildi.

Otobüsler birinci gün ücretsiz

Kurban Bayramının birinci günü, Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçlarının ücretsiz olmasına yönelik olarak Ulaşım Hizmetleri Dairesi’nin vermiş olduğu teklif maddesi görüşülerek kabul edildi.

Battalgazi İlçesi Bahçebaşı Mahallesine Güneş Enerji Santrali

Battalgazi İlçesi Bahçebaşı mahallesi sınırları içerisine güneş enerji santrali kurulmasına ilişkin gündem maddesi de görüşülerek kabul edildi.

Karlıova İlçesi Kültür Merkezi

Bingöl ili Karlıova ilçesinin kardeş kent olarak kabul edilmesi ve Karlıova Belediye Başkanlığı ile işbirliği yapılarak Karlıova ilçesine iki katlı toplam 700 m2 kapalı alana sahip bir Kültür Merkezi yapılmasına ilişkin Fen İşleri Dairesi Başkanlığının teklifi görüşülerek kabul edildi.

Kredi Kullanımı için Başkan Çakır’a yetki verildi

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından, içmesuyu, kanalizasyon, atıksu arıtma tesislerinin bakım-onarım ve yapım işleri ile içmesuyu depolarının bakım, onarım ve yapım işlerinde kullanılmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a kredi kullanımı için yetki verilmesi ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek kabul edildi.

Kentsel Dönüşüm Alanı

İmar maddeleri arasında yer alan Kentsel Dönüşüm alanı ile ilgili gündem maddesi de Meclis tarafından görüşülerek kabul edildi. Kabul edilen kararda; Taştepe ile Hanımın Çiftliği mahallelerinin kesiştiği yaklaşık 28 hektarlık alanda depreme dayanıklı sağlıklı yapılar inşa edilmesi için Kentsel Dönüşüm alanı ilan edildi. Ayrıca alınan karar doğrultusunda Kentsel Dönüşüm alanı ilan edilen bölgenin ada ve parsel bilgilerinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bildirilmesi kabul edildi.

Esenlik’in sermayesi artırıldı

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Esenlik Şirketinin 5 milyon lira sermaye artırımı ve 40 milyon lira Banka Kredisi kullanmasına ilişkin gündem maddeleri de görüşülerek kabul edildi.

Ekim Ayı Meclisi

Malatya Büyükşehir Meclisi, Ekim Ayı toplantısını 12 Ekim Çarşamba günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ