Pütürge Taşmış’ın İçmesuyu Sorunu Çözüldü

Pütürge Taşmış’ın İçmesuyu Sorunu Çözüldü

17 Ağustos 2016 362 views 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Pütürge İlçesi Taşmış Mahallesi’nin içmesuyu sorunu giderildi.

Muhtar Müslüm Mendez: Refaha Kavuştuk

Mahalleye yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Taşmış Mahalle Muhtarı Müslüm Mendez, işlerin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların refaha kavuştuğunu söyleyerek, büyükşehir olmanın nimetlerinden faydalandıklarının altını çizdi. Muhtar Mendez, “Mahallemizin içmesuyu sorununu dilekçe ile MASKİ’ye bildirdik. En kısa süre içinde kontrol ekibi gelerek gerekli çalışmalarını yaptılar. Ardından hemen işe koyuldular. 1 adet 30 tonluk yeni su deposu ve yaklaşık 5.200 metrelik içmesuyu hattı döşeme çalışması yaptılar. Suyun sisteme verilmesiyle birlikte vatandaşlarımız refaha kavuşmuştur. Halkımız yapılan bu çalışmaları takdirle karşıladılar. Bizlerde elimizden gelen desteği ekiplere vererek bu işin tamamlanmasına katkıda bulunduk. Yapılan hizmetlerden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e ve emeği geçen herkese mahallelim adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Dr. Özdemir: Ekiplerimiz Aralıksız Çalışıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ise Malatya genelinde 7/24 hizmet verdiklerini belirterek, MASKİ ekiplerinin tespit ettiği ve kuruma ulaşan sorunların en kısa sürede çözüldüğünü kaydetti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın çizdiği vizyon doğrultusunda çalışmaların aralıksız devam edeceğini ifade eden Dr. Özdemir, “Bir çok bölgede çalışmalarımız devam ediyor. Pütürge İlçesi Taşmış Mahallesi’nin içmesuyu sorununu giderdik. Mahallemiz için yaklaşık 5.200 metrelik hat döşeme çalışması, 1 adet 30 tonluk su deposu ve 26 tane evin abone bağlantısı çalışmasını gerçekleştirdik. İçmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapısı konusunda sorunsuz bir Malatya için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ