Pütürge Tatlıcak’ın Su Sorunu Çözüldü

Pütürge Tatlıcak’ın Su Sorunu Çözüldü

31 Ağustos 2016 396 views 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içmesuyu sorunu olan bölgelerde çalışmalarına devam ediyor. Pütürge İlçesi Tatlıcak Mahallesi’nde yapılan çalışmalar sonucunda mahalleli içmesuyuna kavuştu.

Muhtar Keklik: Büyük Bir Sıkıntıdan Kurtulduk

Pütürge İlçesi Tatlıcak Mahalle Muhtarı Danış Keklik, Özel İdare döneminde sondajın vurulduğunu ifade ederek, Malatya’nın büyükşehir olmasının ardından ihalesinin yapıldığını ve ardından çalışmalara başlandığını söyledi. Başvurularının karşılıksız kalmadığını belirten Muhtar Keklik, “MASKİ gerekli araştırmalarını yaptıktan sonra çalışmalara başladı. Su deposunu ve hat döşeme çalışmasını gerçekleştirdi. Vatandaşlarımız büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş oldu. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e ve ekiplerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dr. Özgür Özdemir: Suyu Sisteme Verdik

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Pütürge İlçesi Tatlıcak Mahallesi’ne yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, çalışmaların tamamlandığını kaydetti. Dr. Özgür Özdemir, “Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Pütürge İlçesi Tatlıcak Mahalle muhtarının talepleri ile mahallemizde gerekli çalışmaları yaparak içmesuyu sorununu çözdük. Mahallemiz için 6 bin 298 metre hat döşeme çalışması, 20 ve 30 tonluk 2 adet su deposu, 1 adet terfi binası, 1 adet maslak, 3 adet basınç kırıcı odası ve 23 adet abone bağlantı çalışması gerçekleştirdik. Tüm çalışmalarımızı tamamlayarak suyu sisteme verdik. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ