Pütürge Yediyol’un İçmesuyu Sorunu Çözüldü

Pütürge Yediyol’un İçmesuyu Sorunu Çözüldü

26 Eylül 2016 441 views 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Pütürge İlçesi Yediyol Mahallesi’nin içmesuyu sorunu giderildi.

Muhtar Ünalan: İçmesuyu Sorunumuz Çözüldü

Pütürge İlçesi Yediyol Mahalle Muhtarı Recep Ünalan, içmesuyu konusunda büyük sıkıntılar çektiklerini belirterek, MASKİ’nin devreye girmesiyle birlikte sorunun en kısa sürede çözüldüğünü söyledi. Muhtar Ünalan, “Daha önceleri burada birçok defo sondaj vuruldu ve hiçbir sonuç alamadık. Bu yıl vurulan sondajdan sonra suyu bulduk. Mahallemiz içmesuyu sıkıntısı çekiyordu. MASKİ gelerek gerekli çalışmaları yaptı. Çalışmaların ardından evlerimize su verildi. Çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır başta olmak üzere, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Dr. Özdemir: 9 Bin Metre Hat Döşedik

Pütürge İlçesi Yediyol Mahallesi’ne yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, mesafe ve arazi şartları gözetmeden gelen her türlü içmesuyu sıkıntısını çözdüklerini kaydederek, “Malatya’nın her bölgesinde çalışmalarımız devam ediyor. Pütürge İlçemize bağlı Yediyol Mahallesi’nin içmesuyu sıkıntısını çözdük. Mahallemiz için 30 tonluk 1 adet su deposu, 1 adet terfi binası, 16 adet abone bağlantısı ve 9 bin 426 metre içmesuyu şebeke hattı döşeme çalışması gereçleştirdik. Tüm çalışmalarımızı tamamlayarak sisteme suyu verdik. Mahallelimiz suyu kullanmaya başladı” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ