Sinyalizasyon Sistemi Kazaların Önüne Geçti…

Sinyalizasyon Sistemi Kazaların Önüne Geçti…

29 Eylül 2016 457 views 0

Sivas Belediyesi şehirde artan araç sayısıyla birlikte trafikte sorun oluşturan bazı kavşaklara sinyalizasyon sistemi kurarak trafiğin rahatlamasını sağlıyor.

Fatih Mahallesi ile Yunusemre Mahallesi’ni ayıran Hayri Sığırcı Caddesi üzerindeki Süleyman Demirel İlkokulu civarında, caddenin gidiş-geliş güzergâhını bağlayan noktaya sinyalizasyon sistemi kuran Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, trafikteki karışıkla birlikte olası kazaların da önüne geçmiş oldu.

Vatandaşların talepleri de göz önüne alınarak yapılan çalışma hakkında değerlendirmede bulunan Yunusemre Mahallesi Muhtarı Adnan Çinko, bölgenin otobüs güzergâhı olması nedeniyle trafiğin yoğun olduğunu ve zaman zaman kazalar yaşandığını söyleyerek; “Yıllardır sıkıntılı olan bölge için belediyemiz çalışma yaptı. Sinyalizasyon sistemini kurdu, böylece bu sorun ortadan kalkmış oldu. Belediye Başkanımız Sami Aydın başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yunusemre ve Fatih Mahallesi sakinleri ise yapılan çalışmadan ötürü duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Sami Aydın’a teşekkür etti.

Belediye’nin sinyalizasyon sistemi kurduğu bir diğer bölge ise Yeni Mahalle ve Altuntabak Mahallelerinin birleştiği nokta oldu. Danişment Gazi, Çiçekli ve Altuntabak Caddelerinin kesişsim noktası olan kavşağa trafik ışıkları koyan Belediye, yaşanan karışıklığı ve kazaları da ortadan kaldırmış oldu.

Yapılan hizmetten ötürü Başkan Sami Aydın’a teşekkür eden Yeni Mahalle Muhtarı Halis Güneş, “Şuanda çok memnununuz. Çok kaza yaşanan bir bölgeydi, bu soruna başkanımız el attı. Mahallemiz bu sorundan kurtuldu. Diğer taraftan mahallemizde asfalt çalışmaları yapılıyor, caddelerimiz pırıl pırıl oluyor. Başkanımıza minnettarız.” şeklinde konuştu.

Altuntabak ve Yeni Mahalle sakinleri ise, yapılan trafik ışıklarıyla kazaların ortadan kalktığını vurgulayarak, “Başkanımızın hizmetlerinden çok memnunuz.” dediler.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ