Sorunlar Çağrı Merkezi İle Çözülüyor

Sorunlar Çağrı Merkezi İle Çözülüyor

27 Temmuz 2016 463 views 0

Büyükşehir Çağrı Merkezi, talepleri bir bir sonuçlandırıyor

SORUNLAR ÇAĞRI MERKEZİ İLE ÇÖZÜLÜYOR

İnsan odaklı hizmetler üreten Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaş memnuniyetini ön planda tutarken, vatandaşlara hızlı ve kaliteli hizmetler sunuyor.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde 7/24 kesintisiz hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi, vatandaşların talep ve şikâyetlerini telefonla çözüme kavuşturuyor.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre; Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi, son 6 aylık süre içerisinde 80 binin üzerinde çağrı alırken, bunların 10 binini talep ve şikâyetler oluşturuyor. Geri kalan çağrılar ise bilgilendirme, yönlendirme, danışmanlık ve teşekkür mesajlarından oluşuyor. Geri kalan çağrılar ise bilgilendirme, yönlendirme, danışmanlık ve teşekkürden oluşuyor.

6 ayda 82 bin çağrı

444 51 44 nolu Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi, 2016 yılının Ocak-Haziran dönemini kapsayan 6 ayda toplamda 82 bine yakın çağrı aldı. Alınan çağrıları anında ilgili birimlere yönlendirerek çözümlenmesini sağlayan Çağrı Merkezi’ne iletilen çağrıları konu itibariyle; Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Zabıta Daire Başkanlığı ilk 5 sırayı oluşturuyor.

Talep ve Şikâyetler yüzde 97 oranında çözüldü

6 aylık dilimde Çağrı Merkezi’ne gelen 81.954 çağrının 9419’unu talep ve şikâyetler oluşturuyor. Alınan 9419 şikâyet çağrılarının 9121’i sonuçlandırılırken, 298’inin ise sonuçlandırma sürecinin devam ettiği belirtildi. Talep ve şikâyet çağrılarının sonuçlandırılma oranı ise yüzde 97.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ