STK’lardan kızılay’a destek!

STK’lardan kızılay’a destek!

10 Kasım 2016 475 views 0

Bilindiği gibi 40 yıldır milletimizin samimiyet ve fedakârlığını suistimal ederek millet ve devlet içinde çöreklenen ve dolaylı dolaysız tüm milletimizi mağdur eden FETÖ/PDY yapılanması bu millete yapılabilecek en büyük kötülüğü de 15 Temmuz gecesi yüzlerce insanımızın şehit olmasına ve binlercesinin yaralanmasına sebep olan darbe teşebbüsü ile yapmıştır.

Ancak 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve milletimizin dik duruşu sayesinde tarihe “Darbe” olarak değil “15 Temmuz Halk Devrimi” olarak geçmiştir. Bugüne kadar vesayet odaklarınca küçümsenen ve denkleme dâhil edilmeyen milletimiz o gece hem kendi hem de devletinin kaderine sahip çıkmıştır. O günden bugüne FETÖ’ye karşı başlatılan devletten tasfiye mücadelesine milletimiz çok büyük oranda destek vermiştir.

Ancak bu mücadele verilirken Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi zaman zaman “at izi it izine karıştırılmış”, kimi art niyetli çevrelerce asılsız iftira ve ifadelere dayanarak yer yer keyfi uygulamaların ve kurum içi hesaplaşmaların aracı haline getirilmeye çalışılmıştır. Bu üzüntü verici operasyonlardan biri de maalesef dün (09.11.2016) Malatya’da gerçekleştirilmiştir. Düşünsel yapısı ve cemiyet mensubiyeti kamuoyunca yakından bilinen ve FETÖ/PDY yapılanmasıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan bazı üniversite yönetici ve akademisyenleri de bu operasyona dâhil edilmiştir.

Asılsız iftira ve ifadelere dayanan böylesi uygulamaların bu arkadaşlarımızın itibarının zedelenmesine yol açması bir yana başta 15 Temmuz olmak üzere bütün şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak ve milletimizin destan yazdığı bu haklı mücadeleye gölge düşürecektir.

Biz Malatya’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları olarak bu mücadele sürecinde, FETÖ’ye karşı oluşan meşru zemini kendi kişisel ya da gurupsal çıkarları için kullanmak isteyenlerin olduğunun farkında olduğumuzu ve bu uygulamalara karşı sessiz kalmayacağımızın tüm kamuoyunca bilinmesini istiyoruz.

Son olarak FETÖ’ye karşı yürütülen mücadelenin adalet, hukukun üstünlüğü ve insan hakları ilkelerine uygun olarak ve halkımızın güvenini sarsmayacak şekilde yürütülmesi hususunda hassasiyet gösterilmesini tüm yargı, kolluk ve idari yöneticilerimize hatırlatmayı bir borç biliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Malatya Sivil Toplum Temsilcileri

BENZER KONULAR
YORUM YAZ