Süt Üretici Birliğinden Süt Dağıtımı

Süt Üretici Birliğinden Süt Dağıtımı

05 Mayıs 2016 446 views 0

Malatya İli Süt Üreticileri Birliği ile Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Miraç Kandili vesilesiyle Malatya’nın Battalgazi ilçesinde bulunan tarihi Yeni Cami de yatsı namazı sonrası cami cemaatine süt dağıtımı gerçekleştirdi.

Binlerce Malatyalı erken saatlerde geldiği yeni cami de cami içerisine sığmayınca avluda kandil programını dinleyip dua ve yatsı namazını eda etti.

Yoğun izdihamın yaşandığı Yeni cami deki Miraç Kandili programından sonra yatsı namazını eda eden vatandaşlar daha sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Malatya ili süt üreticileri birliği sponsorluğunda cami avlusuna açılan standa yaklaşık 2000 adet paket sütü camiye gelenlere ikram etti.

Süt dağıtım töreninde Malatya Gıda Tarım ve hayvancılık il Müdürü Ali Selvi Müdür Yardımcıları Zülküf Yıldırımoğlu, Gıda ve Yem Şube Müdürü Ramazan Çolak, Hayvan Sağlığı Şube müdürü Zeki Sadak, Malatya İli Süt Üreticileri Birlik Başkanı Aziz Kurtoğlu ve Yönetim kurulu, Malatya ili Kırmızı et üreticileri birlik başkanı Mehmet Taneli, Damızlık Sığır yetiştiricileri birlik başkan adayı Ali Karakuş yatsı namazı sonrası süt dağıtımını birlikte gerçekleştirdiler.

Miraç Kandili vesilesiyle süt dağıtımı etkinliğinde Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Ali selvi ve Malatya ili süt üreticileri birlik başkanı Aziz Kurtoğlu camiye gelenlerin Miraç kandilini tek, tek kutlayarak Miraç Kandilinin Tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını dilediler.

Malatya İli Süt üreticileri birlik başkanı Aziz Kurtoğlu yaptığı açıklamada “ 2000 paket süt dağıtımını Sayın il müdürümüz Ali Selvi, müdür yardımcısı Zülküf Yıldırımoğlu ve şube müdürlerimizle birlikte gerçekleştirdik.

Kandiller insanlığın önünü aydınlatan, birlik, beraberlik, kardeşlik, akrabalık, komşuluk gibi manevi değerlerin güçlendiği ve paylaşmanın arttığı mübarek gecelerdir. Bizler de süt içme alışkanlığını vatandaşlarımıza kazandırmak amacıyla böylesine anlamlı bir günü Süt Üreticileri birliği olarak değerlendirmek istedik. Hedefimiz sadece küçüklerin değil yetişkinlerinde süte karşı sağlık için alışkanlıklarını kazandırmaktır ” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya