Suyun Kalbi Malatya’da Atacak

Suyun Kalbi Malatya’da Atacak

24 Ekim 2016 451 views 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve İnönü Üniversitesi tarafından organize edilen Uluslararası Kentsel Su ve Atıksu Yönetimi (UKSAY) Sempozyumu 26-28 Ekim 2016 tarihleri arasında Malatya’da gerçekleştirilecek.

Açılışa Bakanlar Katılacak

Sempozyum hakkında bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediye MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Kentsel Su ve Atıksu yönetimi alanında önde gelen bilim insanlarını, Belediyeler ile Su ve Kanalizasyon İdarelerindeki uygulamacıları ve kanun koyucuları bir araya getirerek bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamayı hedeflediklerini belirterek, “Büyükşehir Belediyemiz, İnönü Üniversitesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü olarak ortaklaşa Uluslararası Kentsel Su ve Atıksu Yönetimi (UKSAY) Sempozyumu 26-28 Ekim 2016 tarihleri arasında yapacağız.

Sempozyuma, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki katılacaklar. 29 Büyükşehir Belediyesinden ve 51 İl Belediyesinden toplam 140 kişi sempozyuma katılacak. Ulusal ve Uluslararası üniversitelerden 320 akademisyenin katılacağı sempozyumda 205 akademisyen sempozyum bildirisi sunacaktır. Ayrıca Prof. Dr. Hasan Zuhusi Sarıkaya, Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Prof. Dr. Necati Ağıralioğlu, Prof. Dr. İsmail Toroz, Prof. Dr. İzzet Öztürk, Başbakan Danışmanı Prof. Dr. Lütfi Akça, Prof. Dr. Matteo Nıcocını, Prof. Dr. Mehmet Ekmekçi ve Prof. Dr. Mehmet Çakmakçı sempozyuma çağrılı konuşmacı olarak katılacak.

Türkiye’deki tüm su ve kanalizasyon idarelerinin bir araya geleceği bu sempozyumda özellikle bilgi ve tecrübe paylaşımları olacak. Sempozyumun açılışı 26 Ekim 2016 Çarşamba günü saat 09:30’da Anemon Otel’de yapılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, DSİ Genel Müdürlüğü ve Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün desteklediği Uluslararası Kentsel Su ve Atıksu Yönetimi (UKSAY) Sempozyumu’na tüm halkımızı davetlidir.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ