Toplumsal Yaşamda Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Eğitimi Yapıldı

Toplumsal Yaşamda Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Eğitimi Yapıldı

24 Ağustos 2016 379 views 0

SAĞLIK PERSONELLERİNE ÇALIŞMA HAYATINDA KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ EĞİTİMİ YAPILIYOR

İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı uzman eğitimciler tarafında ilimiz dâhilindeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personellere yönelik eğitimlere başlandı.

Kadınların sosyo-ekonomik konumlarının güçlendirilmesi, toplumsal yaşamda kadın erkek fırsat eşitliğinin sağlanması, sürdürülebilir ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma amaçlarına ulaşılabilmesi için kadınların istihdamının artırılması ve eşit işe eşit ücret imkânının sağlanması amacıyla Başbakanlık tarafından çıkarılan 2010/14 nolu Genelgenin 7. maddesinde “kamu kurum ve kuruluşları tarafından hizmet içi eğitimlerde ‘kadın erkek fırsat eşitliği’ konusuna yer verilecektir.” hükmü gereğince başlatılan eğitimler aralıksız devam etmektedir…

Bu eğitimler, Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazıları doğrultusunda; İl merkezimiz ve ilçelerdeki tüm personele İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli eğitimciler tarafından Çalışma Hayatında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği konusunda hazırlanan Eğitim Planına istinaden yapılmaktadır.

Verilen eğitimler İl Sağlık Müdürlüğü ve Bağlı Kuruluşlar, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ve Bağlı Kuruluşlar ile Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Bağlı Kuruluşlarda çalışan tüm personelleri kapsamaktadır.

16.08.2016 Tarihinde başlatmış olduğumuz eğitimlerde şu ana kadar; Akçadağ, Doğanşehir, Arguvan, Arapgir, Doğanyol ve Pütürge ilçelerimiz ziyaret edilerek sağlık kurumlarında çalışan personellerimiz katılmıştır. Eğitimlerin yılsonuna kadar devam etmesi planlanıyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ