Türk Milletine Karşı Yapılan Hain Darbe Girişimini Telin Ediyoruz.

Türk Milletine Karşı Yapılan Hain Darbe Girişimini Telin Ediyoruz.

18 Temmuz 2016 360 views 0

TÜRK MİLLETİNE KARŞI YAPILAN HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ TELİN EDİYORUZ.

EN KÖTÜ DEMOKRASİ EN İYİ İHTİLALDEN İYİDİR DİYEN BÜYÜKLERİMİZİN RAHLE-İ TEDRİSİNDEN GEÇMİŞ İNSANLARIZ. İHTİLALLERİ GÖRMÜŞ, YAŞAMIŞ 1980 İHTİLALİNİN EN ACIMASIZ İŞKENCELERİNE MARUZ KALMIŞIZ.
TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİMİZİN YAPTIĞI BİLDİRİYİ AÇIKLIYORUM;
Büyük Türk milletinin iradesine karşı yapılan bu alçakça girişim sırasında, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, millî iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisini defalarca bombalamak, halkın üzerine ateş açmak, Türk güvenlik kuvvetlerini karşı karşıya getirmek, başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere devlet büyüklerine suikast girişiminde bulunmak, Genelkurmay başkanını alıkoymak gibi utanç verici eylemlere imza atan hainler en ağır cezaya çarptırılmalıdır.

Bu hain girişim süresince meşruiyeti ve millî iradeyi savunan sivil-asker devlet büyükleri ve milletvekillerimiz örnek bir demokrasi sınavı vermişlerdir. Muvafık veya muhalif önde gelen televizyon kanallarının demokrasiye sahip çıkan yayınları her türlü takdirin üstünde olmuştur. Ordu içinde paralel bir yapılanmanın harekete geçirdiği darbecilere karşı meşruiyet çerçevesinde hareket eden Silahlı Kuvvetler mensupları ve Emniyet güçlerimiz millet iradesinin yanında yer almıştır. Bu hain girişimin başarısızlığa uğraması, bir bütün olarak büyük Türk milletinin kararlılığı ve demokrasiye sahip çıkmasıyla mümkün olmuştur.

Bu olay, siyasî partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve bütün devlet organları tarafından çok iyi ve etraflı bir şekilde masaya yatırılmalı ve bir daha benzer hadiselerin meydana gelmemesi için, millî birliğimiz ve devletimizin bekası açısından gerekli bütün tedbirler alınmalıdır.

Meydana gelen hadiseler sırasında hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türk Ocaklılar ve aziz milletimizin fertleri demokrasi ve millî iradenin yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir.

Yaşasın Türk Milleti! Yaşasın Türk Devleti!
İki konuyu ayrıca izah etmem, uyarı görevimi yapmam gerekir. Askerden intikam duygusu almak isteyen, bu olayları fırsat bilerek, asker düşmanlığı yaparak toplumu Türk Ordu’suna karşı kışkırtanlara dikkat etmek gerekir.
İkinci konu dün akşam Paşaköşkü mevkiinde Alev’i vatandaşlarımızın oturduğu mahalleye bir takım kişilerin provokasyon yapmak istemeleri de fırsatcıların, fesat duygularının sonucudur. Buna da dikkat etmek gerekir.

Nadir GÜNATA

BENZER KONULAR
YORUM YAZ