Vali Kamçı Yazıhan’da Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

Vali Kamçı Yazıhan’da Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

24 Şubat 2015 573 views 0

İlk olarak İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Kamçı ilçe kaymakamı Hatice Bayar

Özdemir’den brifing aldı. Brifingin ardından 2014-2015 I.Dönem TEOG Sınavında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi amacı ile düzenlenen toplantının yapıldığı salona geçti. Salona giderken kendisini karşılayan vatandaşlarla ve muhtarlarla yol boyunca sohbet eden Vali Kamçı tören için ilçe merkezine gelen Mahalle Muhtarları ile de bir toplantı yapmak istediğini belirtti.
Ödül töreninde ilk olarak konuşma yapan Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı Nevzat Öztürk İlçelerinde dereceye giren öğrencilerle gurur duyduğunu, Milli Eğitim kadrosu olmak üzere öğrencileri ve velileri tebrik ettiğini dile getirerek 2015-2016 Eğitim ve Öğretim döneminden başlayarak kendisi iki ve belediye çalışanları da üç olmak üzere toplan beş öğrenciye öğretim tahsilleri sonuna kadar aylık burs vereceklerini belirtti.

Ayrıca işadamları ile de istişarelerde bulunarak bu sayıyı daha da arttırmak gayretinde olacaklarını söyledi. Yazıhan ilçesinin geleceği olan gençlerin eğitiminde başarılı olmaları için katkı sağlayan İlçe Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, öğretmenler ve 2012 yılında yılın öğretmeni seçilerek Cumhurbaşkanlığı tarafından da ödüllendirilen idealist öğretmen Erol Kurban’a da ayrıca teşekkür etti.

Kaymakam Bayar Özdemir’de 2014-2015 I.Dönem TEOG Sınavına 195 öğrencinin katıldığını ve 41 öğrencinin dereceye girdiğini belirterek bir önceki yıl başarı oranının % 67 iken geçtiğim yıl bu oranın % 89’ a ulaştığını bu yıl daha yükseleceğini tahmin ettiklerini dile getirdi. Geçtiğimiz yıl bursluluk sınavında da öğrencilerin Malatya ve Türkiye derece elde ettiklerini söyledi.
Vali Kamçı’da konuşmasında , “Başarıya giden yoldaki engelleri tek başına aşmak, başarıyı sadece kişisel yeteneklerle elde etmek imkânsız denecek kadar zordur. Kişinin istek, azim ve kararlılığı, yakınlarının desteği ve yönlendirmesi ile birleştiğinde başarının ortaya çıktığı bir gerçektir.

Öğrencilerimizin başarı sürecinde de aynı durum söz konusudur. Bugün bizleri bir araya getiren başarı öyküsünün kahramanları her ne kadar sevgili öğrencilerimiz olsa da, onları yetiştirip hayata hazırlayan aileleri ve elbette fedakâr öğretmenlerimiz de bu başarıda haklı bir paya sahiptir. Ailesi ve öğretmenleri tarafından özgüveni desteklenen, verimli ders çalışma yöntemleri öğretilen, sorunları çözülebilen çocukların başarısı kolaylıkla artırılabilir. Öğrencinin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmesi, merak duygusunun harekete geçirilmesi, daha fazla öğrenme isteğinin ortaya çıkarılması gibi yöntemler, onun başarısını artıracak uygulamalardan bazılarıdır. Unutulmamalıdır ki, başarının yolu sevgiden geçer! Ailesinden ve öğretmenlerinden sevgi, şefkat ve ilgi gören bir çocuğun başarılı olması kaçınılmazdır. İletişimde çocuğun sevilme ihtiyacı karşılanmalıdır. Çünkü sevgi, çocuğu ailesine ve çevresine bağlayan en güçlü bağdır. Ailesini, okulunu, milletini, ülkesini seven bir nesil yetiştirmenin en kestirme yolu, çocuklarımızı sevgi ve özgüven duyguları yüksek bir halde yetiştirmektir

Ailelerinize, öğretmenlerinize ve bizlere yaşattığınız bu gururdan dolayı hepinizi ayrı ayrı kutluyorum. İnanıyorum ki, sizler gelecekte çok daha büyük başarılar elde edecek ve ülkemize önemli hizmetlerde bulunacaksınız. Bu vesileyle; sizleri bir kez daha tebrik ediyor, katkılarından dolayı ailelerinize ve öğretmenlerinize teşekkür ediyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum”. dedi. Ayrıca İlçede yer alan ilkokular da yetersiz olan ana sınıfı sayısını arttırmak için çalışmalar yaptıklarını ve her ilkokula birer ana sınıfı yapmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Dereceye giren öğrencilere Vali Kamçı, Kaymakam Bayar Özdemir, Başkan Öztürk ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Demir tarafından ödülleri verildi. Ödül töreni sonunda öğrencilerden Damla Doğan bir konuşma yaptı. Konuşmasında başarılarını ödüllendirmek ve sevinçlerini paylaşmak amacıyla törene katılan başta Vali Kamçı olmak üzere herkese teşekkür edip, kendilerini burada görmenin kendilerinin daha da başarılı olmaları amacıyla kamçılayacağını belirtti.

Zor şartlarda eğitim gören öğrenciler olarak çok çalışmak zorunda olduklarını bildiklerini de dile getirerek her zaman için büyüklerinin desteğine ihtiyaç duyduklarını ve bu destekler ve disiplinli çalışma ile daha da büyük başarılar elde edeceklerini söyleyerek bu törenle kendilerine verilen değeri gösteren herkese arkadaşları adına teşekkür etti.

Törenin ardından Belediye ziyaretini gerçekleştiren Vali Kamçı Belediye Toplantı salonunda Mahalle Muhtarları ile bir araya gelerek muhtarların talep ve sorunlarını dinledi.
İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Kamçı ilçeden ayrılırken okuldan çıkıp evlerine giden öğrencilerle de sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ