Vali Toprak, Malatya TSO Binasının Resmi Açılışı’na Katıldı

Vali Toprak, Malatya TSO Binasının Resmi Açılışı’na Katıldı

26 Ağustos 2016 514 views 0

Vali Toprak, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmet binasını resmi açılışına katıldı.

Geçtiğimiz yıl hizmete giren ancak resmi açılışı henüz yapılmayan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmet binası, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ nin katılımı ile resmi olarak açıldı.

Bölgenin en büyük oda hizmet binası olma özelliğini taşıyan binanın resmi açılış törenine Vali Toprak ve Bakan Tüfenkci ile birlikte, Türkiye Odalar ve borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Nurettin Yaşar, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İlçe Belediye Başkanları, Resmi kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki oda ve borsa başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından yapılan duanın ardından protokol tarafından gerçekleştirilen kurdele kesimi ile yeni hizmet binası resmi olarak açılmış oldu. Açılışın ardından Yönetim Kurulu Başkanı  Hasan Hüseyin Erkoç başkanlık makamında protokole yeni bina ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

17 bin metrekare alan üzerinde kurulu bulunan hizmet binasının 13 bin metrekare alanında hizmet verildiği, son teknoloji ile donatılan binanın 6 kattan oluştuğu, bina içerisinde 500 kişilik konferans salonu, sergi Salonu ve küçük toplantı odalarının da bulunduğu Malatya Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının bölgenin en büyük oda hizmet binası olma özelliği taşıdığı bilgisi verildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ