Vali Toprak, Şehidimiz Yüreğimizi Dağladı

Vali Toprak, Şehidimiz Yüreğimizi Dağladı

10 Ekim 2016 623 views 0

VALİ TOPRAK, ŞEHİDİMİZ BİR YANDAN YÜREĞİMİZİ DAĞLADI, BİR YANDAN DA GURUR DUYDUK

Vali Mustafa Toprak, Hakkâri ilinde şehit olan Jandarma Komando Er Eyüp Hacıoğlu’nun baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

Bölücü terör örgütü mensuplarınca Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Durak Karakolu’na düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Jandarma Komando Er Eyüp Hacıoğlu’nun Yazıhan ilçesi Sürür Mahallesindeki baba evini ziyaret eden Vali Toprak, şehidin dedesi, babası ve aile fertlerine başsağlığı diledi.

Beraberinde İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’la birlikte Akşam geç saatlerde Şehidin baba evine giden Vali Toprak, Yazıhan İlçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Yazıhan İlçe Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Şahin Kaplan, çok sayıda 2. Ordu Komutanlığı personeli, İlçe Müftüsü Cemil Alıcı ile vatandaşlar tarafından karşılandı.

Mahalle sakinleri ile görüşerek başsağlığı dileyen Vali Toprak, Şehidin baba evinde şehidin babası ve dedesi ile görüşerek kendilerine ve tüm aile fertlerine baş sağlığı diledi.

Şehit babası Nihat Hacıoğlu’nun yarın sabah Van ilinde şehitler için düzenlenecek olan törene katılmak istediklerini belirtti.

Vali Toprak’ da ailenin bu talebi üzerine ilgili makamlarla telefonla görüşerek bu konuda girişimlerde bulunmasına rağmen geç saatler olması dolayısıyla karayolu ve tarifeli uçak seferleri ile törene yetişemeyecekleri, askeri helikopter ile de gece olması sebebi ile uçuş güvenliği sebebiyle mümkün olmadığı bilgisini aileye iletti. Ayrıca şehidin naaşının ilimize gelişi ve yapılacak törenle ilgili de askeri yetkililerden bilgi alarak şehidin babası ile bu bilgileri paylaştı.

Vali Toprak, “İnşallah yarın öğle saatlerinde Şehidimizi havalimanımızda birlikte karşılayacağız, cenaze merasimi ve namazı için mahallemize getireceğiz, hayırlısı ile defnedeceğiz. Minnettarlığımızı  size ve ailenize bir kez daha sunacağız.” dedi.

Baba Hacıoğlu Vali Toprak’a bu girişimleri dolayısı ile teşekkür ederek, minnettarlığını dile getirdi.

Vali Toprak, Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz güçlü, halkımız güçlü, tarihi şan ve şerefle dolu ordumuz güçlü, aramıza sokulan nifaklar karşısında önemli olan bizim gücümüzdür, bu gücümüzü 15 Temmuzda gösterdik, Bu hainler el ele verse de, ihanet içerinde her türlü alçaklığı ve alçakça saldırılarını yapsa da emellerine ulaşamayacaklar, kahrolup gidecekler.

Kahraman vatan evladımızın vatan sevgisini ve inancını “Ne kimseye muhtaç olduk, nede kimseye minnet ettik. Anamızın duasıyla geldik, hocanın salasıyla gideriz” sözlerini sosyal medya paylaşmış olmasından gördük, böyle bir evlat yetiştirdiğiniz için sizleri, aile büyüklerini tebrik ediyorum. Bu sözleri okuyunca yüreğimiz dağlandı, şehidimiz için üzüldük, hayır dualarımızı okuduk, bir yandan da gurur duyduk, böyle bir vatan sevgisine ve inanca sahip evlatlarımızın olmasından, sizlerin de böyle evlatlar yetiştirmenizden.”  dedi.

“Siz bir şehit babası olarak, cennette yerine alacak olan bir evlat babası olarak unutmayın. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz her zaman sizlerin yanındadır, her zaman sizinledir.” diyerek tekrar taziyelerini ileterek şehidin baba evinden ayrıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ