Vali Toprak Gazi Enes Gün’ü Makamında Kabul Etti

Vali Toprak Gazi Enes Gün’ü Makamında Kabul Etti

23 Eylül 2016 439 views 0

15 Temmuz günü Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek amacıyla gittiği 2. Ordu Komutanlığı önünde yaralanan Enes Gün ve babası Abdullah Gün Vali Toprak’ı makamında ziyaret ettiler.

Vali Toprak’a teşekkür ziyaretinde bulunan Demokrasi Gazisi Gün, o gece ve o gecenin sabahında yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Evde televizyon izlerken darbe girişimini öğrendim. FETÖ’nün darbe girişimine tepki göstermek için İnönü Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulundaki arkadaşlarım ve hocalarımla irtibat kurarak Valilik önünde toplandık. O Gece sabaha kadar burada valilik önünde bekledik, daha sonra 2. Ordu Komutanlığında silah seslerinin geldiğini görünce oraya gittik. Orada Kamyonun üzerine çıkarak protestomu orada da sürdürdüm. Bu sırada askerler tarafından ateş edilmeye başlandığı esnada askerlerin de nişan alarak ateş ettiğini gördüm. Başımın üzerinden birkaç kurşun geçtiğini ve kamyondan yere düştüğümü hatırlıyorum.

Hastanede kendime geldiğimde vurulduğumu öğrendim. Allah razı olsun hastanede bana çok iyi baktılar ve tedavi ettiler. Bu gün doktorlarımız ve hemşirelerimiz sayesinde yeniden buradayım. Ama bu kez o hain darbe girişiminden ve o hainlerin emellerine ulaşmasını engellemiş olmaktan duyduğum mutluluk ve huzurla. Bu geçen sürede hastane de beni ziyarete gelen, beni ve ailemi yalnız bırakmayan size, bakanımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, hemşerilerime teşekkür ediyorum. Ayrıca, en çokta o hain darbe girişimi gecesinde ve sonrasında Türkiye genelinde başta Cumhurbaşkanımız, ilimizde de sizin sergilediğiniz cesaret ve güvenle, sizden almış olduğumuz destekle bu vatan hainlerinden kurtulduğumuz için çok çok teşekkür ediyorum.” dedi. Baba Gün’de oğlunun görüşlerine katıldığını ile getirerek Vali Toprak’a ilimiz ve ülkemiz için yapmış olduğu katkılar ile oğlunun tedavi sürecinde sonrasındaki yakın ilgisi için teşekkür etti.

Vali Toprak’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizler sizlere teşekkür ederiz, sizin gibi vatanına, milletine, devletine, bayrağına, kutsal saydığı inançlarına sahip çıkan ve onları canı pahasına koruyan, o hain gecede ve sonrasında şehit olan, gazi olan tüm vatan evlatlarımıza teşekkür eder, şehitlerimize Allah’tan rahmet, senin gibi gazi olan kardeşlerimize de acil şifalar dilerim.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Milletimiz vatan söz konusu olunca üzerine düşeni yaptı, bizlerde devlet adamı olarak üzerimize düşen vazifeyi, yapmamız gerekeni yaptık ve sizlerinde cansiperane desteklerinizle bu belayı başımızdan defettik. Ama bu yine olmayacak diye bir şey yok, ülkemiz üzerinde büyük oyunlar oynanmakta o sebepten çok dikkatli olmalıyız ve içte ve dışta bu hainlere fırsat vermemeliyiz. Ülkemizin tüm katmanları ile birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin bekası için yaşamalıyız ve yaşatmalıyız. Ziyaretiniz için tekrar teşekkür eder, sağlıklı uzun ömürler dilerim.”dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ