Veli Ağbaba: Fetö’cü Doktorların Verdiği Adli Tıp Raporları Yeniden İncelensin.

Veli Ağbaba: Fetö’cü Doktorların Verdiği Adli Tıp Raporları Yeniden İncelensin.

16 Ağustos 2016 447 views 0

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

15 Temmuz günü Fethullahçı Terör Örgütü ülkemize, cumhuriyetimize, demokrasimize, laik parlamenter sistemimize yönelik hain bir darbe girişiminde bulunmuştur. Bu F-Tipi örgüt, on yıllardır devlet içinde yuvalanarak sistematik bir şekilde Devlet yapısı içerisine üyelerini yerleştirmiş, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında yer edinmiş, Emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yerleştirilmiş, her düzeyde mahkemelerde karar verici pozisyonlara getirilmiştir. Mahkeme kararlarının örgüt lehine çıkması için Adli Tıp Kurumu’nda da yuvalanan bu örgüt, Ergenekon davası gibi kamuoyunca yakından takip edilen davalar da dahil olmak üzere, masum insanların ölümlerine kasten neden olmuştur.

F-Tipi örgüt, çıkarları doğrultusunda suçsuz insanları cezaevlerine göndermiş, sağlığını yitiren insanların tahliye edilmemesi için gerçekleri hiçe sayarak raporlar vermiş, sahte belgelerin “orijinal” olduğunu ifade eden raporlar hazırlamış ve davaların seyrini belirlemiştir. Adli Tıp Kurumu’nda yuvalanan FETÖ üyeleri, ettikleri Hipokrat yemini değil, örgüt elebaşının talimatları doğrultusunda hareket etmişlerdir. Keza Fizik İhtisas Dairesi gibi bölümlerde yer alan terör örgütü üyeleri görevlerini kötüye kullanarak sahte delilleri aklayan raporlar hazırlamış, suçsuz insanların yıllarca haksız yere cezaevlerinde yatmalarına neden olmuştur.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün yalnızca kamuoyunda bilinen davalarda bu suçları işlediği düşünülemez. Örgütün kendi üyelerine yer açmak veya haraç kesemediği insanları cezalandırmak amacıyla haksız kararlar vererek suçsuz insanları cezaevlerine gönderdiği anlaşılmaktadır. Bu davalarda Adli Tıp Kurumu’nda yuvalanan terör örgütü üyelerinin de aktif rol oynamış olabileceği araştırılmaya muhtaçtır. 15 Temmuz darbe girişimi ardından da Adli Tıp Kurumlarına operasyonlar düzenlenmiş ve birçok profesör, doktor ve uzman gözaltına alınmıştır.

Tüm bu nedenlerle, Adli Tıp Kurumu’nda yuvalanmış Fethullahçı Terör Örgütü üyelerince bugüne kadar verilen kararların, verilen raporların araştırılması, yapılan usulsüzlüklerin ortaya çıkarılması için gerekli çalışmaların yapılması amacıyla Anayasanın 98. TBMM İçtüzüğünün 104. ve 105. Maddeleri gereğince Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını arz ve teklif ederiz.

Veli AĞBABA

Malatya Milletvekili

BENZER KONULAR
YORUM YAZ