Yangınlara Anında Müdahale Edilebilecek

Yangınlara Anında Müdahale Edilebilecek

03 Ekim 2016 539 views 0

Büyükşehir Belediyesi’nden 10 mahalleye su tankeri

YANGINLARA ANINDA MÜDAHALE EDİLEBİLECEK

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, ilçelerdeki itfaiye merkezlerine uzak kırsal mahallelerde kullanılmak üzere alımı gerçekleştirilen 10 adet su tankerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bahçesinde gerçekleştirilen programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Malatya Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Eren, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile mahalle muhtarları katıldı.

Çakır: Su tankerlerimiz kırsal mahallelerde gönüllü itfaiyecilerimizce kullanılacak

Malatya’nın Büyükşehir statüsü ile birlikte sorumluluk alanlarının genişlediğini belirten Başkan Çakır, “Malatya’nın genelinden sorumlu olan İtfaiye Daire Başkanlığımızın, ilçelerdeki itfaiye merkezlerimize uzak olan kırsal mahallelerde çıkabilecek yangınlara daha hızlı ve anında müdahale edebilmelerini sağlamak için, geçen yıl 8 adet 4×4 öncü itfaiye aracı alarak hizmete sunmuştuk.

İtfaiye Dairesi tarafından daha uç noktada bulunan mahallelerimizde çıkabilecek yangınlara anında müdahale edilebilmesi için, traktör arkasına takılarak kullanılabilen 10 adet su tankerinin alımını gerçekleştirdik. Bu tankerlerimizi de mahalle muhtarlarımıza teslim ediyoruz. Bu tankerlerimiz, özellikle kırsal mahallelerimizde merdivenli büyük itfaiye araçlarımızın giremediği yerlerde hizmet verecek. 3 ton su kapasiteli bu tankerlerimiz muhtarlarımızın kontrolünde gönüllü itfaiyecilerimiz tarafından kullanılabilecek. Çıkabilecek olası yangınlara anında müdahale edilecek itfaiye ekiplerimizin olay yerine yetişmeleri için zaman kazandırmış olacaktır. Su tankerlerimiz aynı zamanda arka kısmında bulunan musluklar aracılığı ile olası bir su kesintisinde vatandaşlarımızın su ihtiyacını karşılamak için de kullanılabilecektir” dedi.

Eren: Hassasiyetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum

Malatya Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Eren ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Yangınlar, insanlarımızın can ve mal kaybı yaşadığı önemli afetlerden. Mahallelerimize dağıtımı yapılacak olan bu su tankerleri ile yangınlara anında müdahale edilebilecek. Derneğimiz ve muhtarlarımız adına bu güzel hizmetten dolayı Sayın Başkanımıza ve İtfaiye Dairesi Başkanı’na teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İtfaiye Dairesi Başkanlığından Muhtarlara Katılım Belgesi

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından, 28-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ‘Gönüllü İtfaiyecilik, Yangın Güvenliği Eğitimi ve Yangın Tatbikatı’na katılan mahalle muhtarlarına, katılım belgeleri de Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından takdim edildi.

Muhtarlardan Teşekkür

İtfaiye araçlarının merkezden gelene kadar küçük yangınların büyüdüğünü ve zararın çok fazla olduğunu belirten mahalle muhtarları da dağıtımı yapılan su tanklarından dolayı teşekkür ettiler. Ayrıca bu tankların içme suyu ihtiyacı içinde kullanılabilecek olmasının çok önemli olduğunu söylediler.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ