Yargı Sana Kim Olduğunu Tanıtır

Yargı Sana Kim Olduğunu Tanıtır

05 Kasım 2016 372 views 0

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci:

Yargı Sana Kim Olduğunu Tanıtır

AK Parti 6. Bölge Belediye Başkanları Toplantısı, Malatya’da gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, HDP’deki tutuklamalara ilişkin, “Eğer sen yargıyı tanımazsan yargı sana kim olduğunu tanıtır” dedi.

Malatya, önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Anemon Otel’de Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Muzaffer Çakar, Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve 14 ilden 85 AK Parti belediye başkanının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda ‘yerel yönetimlerin önemi ve gücü’ konuşuldu.

Toplantıda, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yerel yönetimlerin önemi ve gündemdeki sıcak başlıklar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Belediye başkanlarının kadim şehirlerin inşasında büyük rol üstlendiğini vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Bütün belediye başkanlarımız gerçekten çok önemli görevler üstleniyorlar. Fakat 6. bölgede görev yapan belediye başkanlarımız daha büyük bir özveri ile görev yapmaktadırlar. Çünkü onlar bürokrasiye, teröre ve coğrafyanın tüm zorluklarına rağmen halk ile birlikte yürüyerek halka hizmet etmektedirler” dedi.

AK PARTİLİ BELEDİYELER ÜLKENİN YÜZAKI

AK Parti’nin yerel yönetimlerde bir marka olduğunu belirten Bakan Tüfenkci, “AK Partili belediyeler her zaman ülkemizin yüzakı olmuştur. Yerel yönetimlerimiz ak dokunuşlarla tüm Türkiye’de bir değer haline gelmiştir. Bu ekolün oluşmasındaki en büyük etken ise Kurucu Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanımızın İstanbul Belediye Başkanıyken ortaya koyduğu çalışmalar yerel yönetimlerde yeni dönem başlatmıştır. Şu anda AK Partili belediyelerimiz de aynı sorumluluk bilinci ile şehirlerin geleceğini inşa etmeye devam etmektedir” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin gücünü yerel yönetimlerden aldığını ifade eden Tüfenkci, “Biz iktidara geldiğimiz ilk günden beri belediyeler arasında hiçbir şekilde ayrım yapmadık. Bütün belediyelere gereken bütçe neyse ayırdık. Hatta muhalefet partilerindeki belediyelere daha fazla pay ayırdığımız zamanlar da oldu. Dolayısıyla AK Parti ‘eşitlik’ noktasında her zaman örnek alınan bir parti konumundadır” diye konuştu.

BELEDİYELERİMİZ HİZMETLERİYLE GÜNDEME GELİYOR

“AK Partili belediyelerimiz her zaman çalışmalarıyla, projeleriyle, hizmetleriyle gündeme gelmiştir” diyen Bakan Tüfenkci, “AK Partili belediyelere baktığımızda kısıtlı imkanlarla büyük işler başardıklarına şahit oluruz. Çünkü sizler çalıp çırpmadınız. Size gönderilen vergileri halka hizmet olarak döndürdünüz. Ben biliyorum ki sizler yaptığınız her işin hesabını verebilirsiniz. Herkes şunu çok iyi biliyor ki AK Partili belediyeler hizmetle gündeme gelirken, diğer belediyeler usulsüzlüklerle, operasyonlarla gündeme gelmektedirler” ifadelerine yer verdi.

HESAP VERECEKLER

AK Partili belediyelerin hiçbir zaman çukur siyaseti yapmadığını söyleyen Bakan Tüfenkci, şehirleri yaşanmaz hale getirenleri de sert bir dille eleştirdi. Bakan Tüfenkci, “Şehirleri yaşanamaz hale getirenler elbette ki hesap verecekler. Millet onları zaten vicdanların da mahkum etti. Onlar şehirlerimizi yaşanamaz hale getirdiler, biz yaşayan şehirler oluşturduk. Onlar yıktılar, biz inşa ediyoruz. Onlar oradaki esnafı evine ekmek götüremez duruma düşürdü, biz esnafımızı ayağa kaldırmak için çalışıyoruz. İnşallah yepyeni şehirler inşa edeceğiz. Sur’u aslına uygun bir şekilde tekrar ayağa kaldıracağız. Türkiye, yerel yönetimlerde hizmetin ne olduğunu AK Parti ile görmüştür. Allah’ın izniyle bundan önce olduğu gibi bundan sonra da insan merkezli, hizmet odaklı çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çünkü biz çok iyi biliyoruz ki kalkınma yerelden başlar” dedi.

SEN YARGIYI TANIMAZDAN, YARGI KENDİNİ TANITIR

Sözlerinin devamında gündemin sıcak başlığı HDP’deki tutuklamalara ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Bakan Tüfenkci, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bildiğiniz üzere AK Parti, CHP ve MHP’nin oyları ile dokunulmazlıkları kaldırdık. Dokunulmazlıkların kaldırılma sürecinde HDP, ‘hodri meydan’ diyordu. Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla birlikte 154 vekil ifadeye çağrıldı. HDP ne diyor, ‘Biz sizin anayasanızı, mahkemenizi, hukukunuzu’ tanımayız. Sen nerenin vatandaşısın? Sen TC vatandaşı kimliği taşıyorsan anayasayı da mahkemeyi de hukuku da tanımak zorundasın. Eğer sen yargıyı tanımazsan yargı sana kim olduğunu tanıtır.”

Bülten / Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

BENZER KONULAR
YORUM YAZ