Yaz Okuluna Katılan Gençler Sertifikalarını Aldılar

Yaz Okuluna Katılan Gençler Sertifikalarını Aldılar

07 Eylül 2016 393 views 0

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi bünyesinde gerçekleştirilen “Yaz Okulu” programı tamamlandı.

Gençlik Meclisi’nin Sanat Sokağındaki yeni binasında yapılan “Yaz Okulu” programında yaklaşık 30 öğrenci katılım sertifikası ve çeşitli ödüller aldı. Programa katılan öğrenciler, masa tenisi, bilardo, masa futbolu, satranç, mangala oyunları gibi sportif faaliyetlerin yanı sıra hadis, adab-ı muaşeret, siyer dersleri, haftada bir tematik sinema filmi gösterisi ve kitap okuma programlarına katılıp bu dallarda kendi aralarında tatlı bir rekabete girdiler.

Program ile alakalı açıklamalarda bulunan Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, “Bu yıl ilk defa düzenlediğimiz “Yaz Okulu” programımız çok verimli geçti. 30’a yakın gencimiz burada hem eğlendi hem de bir şeyler öğrendi. Bu tür programlarımıza her yaz tatilinde devam edeceğiz.” dedi.

Okumanın önemine değinen Pektaş, Genel Sekreterlik olarak en büyük amaçlarından bir tanesinin Türkiye’nin geleceğine okuyan bir nesil yetiştirmek olduğunu vurgulayarak, programa katılan bütün gençleri tebrik etti.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Cemil Coşan, “Genç arkadaşlarımız yaklaşık olarak 45 gündür buradalar ve yeni yapılan gençlik merkezimize renk kattılar. Bizler de Gençlik Meclisi olarak üniversitelerin açılmasıyla beraber programlarımıza aralıksız devam edeceğiz. “Yaz Okulu” programına katılan genç arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca bize bu mekânı tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a Gençlik Meclisi olarak şükranlarımızı sunuyoruz.”dedi.

Yaz Okulu programından duydukları memnuniyeti dile getiren gençler kurs boyunca çok eğlendiklerini ve çok şey öğrendiklerini, yaz tatilinin ancak bu kadar verimli geçebileceğini dile getirerek, desteklerinden dolayı Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a teşekkür ettiler.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ