Yeşilyurt Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı

Yeşilyurt Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı

07 Eylül 2016 329 views 0

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Eylül Ayı Olağan Toplantısı birinci oturumunda komisyonlar tarafından hazırlanan gündeme maddeleri ve meclise sunulan teklifler tek tek görüşerek karara bağladı.

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Hacı Uğur Polat Başkanlığında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Eylül Ayı olağan toplantısında 02 Ağustos 2016 tarihli karar özeti oy birliği ile kabul edildi. Yeter çoğunluğun sağlandığı toplantıda ilk olarak gündem ilanından sonra gündeme intikal eden iki madde oy birliği ile meclis gündemine dahil edildi.

BAŞKAN POLAT’A KREDİ KULLANMA YETKİSİ VERİLDİ

Ağırlıkla imar maddelerinin ele alındığı toplantıda, Temel ve Alt Malzeme Alımı işinde kullanılmak üzere 1.889.000.00 TL ile Fen İşleri Müdürlüğü Ek Hizmet Binası yapımında kullanılmak üzere 339.000.00 TL Gedik Mahallesi Gençlik Merkezi Yapım işinde kullanılmak üzere 588.000.00 TL ve Gazi Mahallesi Muhtarlık Binası Yapım İşinde kullanılmak üzere 300.000.00 TL için İller Bankası A.Ş.’den kredi kullanılması ve kullanılacak kredi için Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a yetki verilmesi maddesi kabul edildi. İller Bankasından kredi kullanmak için İçişleri Bakanlığından izin alınmasına yönelik Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından gönderilen teklif de görüşülüp kabul edildi.

Belediye Meclisi gündeminde olan beş maddenin ertelenmesine, beş madde de oylama, üç maddenin ise İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verdi.

Yeşilyurt Belediyesi Yeşil Yurt İnşaat Taahhüt Gıda San. Tic. Ltd. Şti.nin 2016 yılı için planladığı yatırımlarından Güneş Enerji Sistemleri araç alımı, iş makinesi alımı ve diğer ihtiyaçları için bankalardan 2.000.000.00 TL Tutarında uzun vadeli kredi/krediler kullanmasıyla ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından gönderilen teklif başta olmak üzere gündemdeki diğer maddeler ikinci oturuma bırakıldı.

EYLÜL AYI İKİNCİ OTURUM SEKİZ EYLÜL’DE

Yeşilyurt Belediye Meclisi, gündemindeki diğer maddeleri 8 Eylül 2016 Perşembe Günü saat 10.00’da MAŞTİ Karşısındaki Hizmet Binasının Toplantı Salonunda yapılacak ikinci oturumunda görüşüp karara bağlayacak.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ