Zabıta’dan Gıda Üretim Noktalarına Sıkı Denetim

Zabıta’dan Gıda Üretim Noktalarına Sıkı Denetim

04 Ekim 2016 425 views 0

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gıda üretimi ve satışı yapan lokantalara, kaldırım ihlallerine ve seyyar satıcılara yönelik etkin denetimlerini sürdürüyor.

Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından halk sağlığının korunması amacıyla başta Köfteciler Sokak olmak üzere fırın, lokanta, pastane gibi gıda üretimi ve satışı yapılan işyerlerine yönelik bir dizi denetim gerçekleştirildi. Ekipler ayrıca vatandaşların huzurunun tesisi amacıyla seyyar satıcılarla mücadele ve kaldırım ihlallerine yönelik de bir dizi denetimlerde bulundu.

Gıda üretimi ve satışı yapılan noktalara yönelik gerçekleştirilen denetimlerde işyerleri, genel temizlik koşulları, hijyen kurallarına uygunluk, gıdaların son kullanma tarihleri, gıdaların muhafaza koşulları ve gramaja uygunluğu, işyeri açma ve çalışma ruhsatı gibi konularda titizlikle denetlendi.

Ekipler cadde ve sokaklarda gerçekleştirdikleri denetimlerde ise kaldırım ihlallerinden, seyyar satıcılara vatandaşın huzurunu ve rahatlığını bozan koşullara yönelik müdahalede bulundular.

Eksikleri bulunan iş yerlerine resmi uyarıların yapıldığı denetimler, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, vatandaşların hazır gıdaları gönül rahatlığı içinde güvenle tüketmelerini sağlamak amacıyla zabıta ekiplerinin denetimlerini aralıksız sürdürdükleri belirtilerek, eksikleri bulunan işyerlerine gerekli uyarı ve cezai müeyyidelerin uygulandığı kaydedildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ