İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri dünyaca ünlü projenin ev sahipliği yapıyor.

06 Mart 2018 809 views 0

Avrupa Birliği Erasmus Plus Programı Stratejik Ortaklıklar kapsamında desteklenen İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen ‘Sosyal İçerme Aracı Olarak Dövüş Sanatları’ projesi’nin 2. Toplantısı Malatya İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde gerçekleşiyor. Toplantıya farklı ortak ülkelerden 15 katılımcı iştirak ediyor.

6-8 Mart Tarihleri arasında gerçekleşen proje toplantısının açılışına İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay katılarak proje toplantısı için ülkemize gelen 15 Kişilik Proje ekibine Hediyeler takdim etti. Toplantıya aynı zamanda Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat GÜNEŞ, Proje Koordinatörleri Doç. Dr. Cemal GÜNDOĞDU, Okt. Hasan TOMAN, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Serkan DÜZ, Proje araştırmacıları Öğr. Gör. Dr. Mehmet ILKIM, Öğr. Gör. Şakir TÜFEKÇİ, Arş. Gör. Yalın AYGÜN ve Burak CANPOLAT katıldı.

‘Sosyal İçerme Aracı Olarak Dövüş Sanatları’ projesi, uzak (kırsal) alanlardaki okullarda beden eğitimi öğretmenlerine dövüş sanatlarını (özellikle savunma sanatlarını) tanıtacak eğitimler vermeyi amaçlıyor. Proje kapsamında aynı zamanda kırsal alanlardaki okullarda okuyup da sosyal açıdan dezavantajlı durumdaki özel gereksinimli öğrencilere savunma sanatları eğitimi veriliyor. 7 Avrupa ülkesinin katılımıyla gerçekleşen projenin ilk toplantısı Bulgaristanda gerçekleşirken, ikinci toplantısı İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde 6-7-8 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Toplantı kapsamında projenin yürütücülerinden ve proje ortağı ülkelerden gelen 15 temsilci Malatya ilinde 3 gün sürecek olan toplantıya katılım göstererek çalışmalar kapsamında, Ortak ülkeler ile fikir alışverişleri ve proje kapsamında şimdiye kadar olan zaman diliminde yapılan faaliyetler değerlendirilecektir. Aynı zamanda Toplantı Programı kapsamında Proje ortakları ile Malatya’da engellilere spor eğitimi veren kurumlarında ziyaret edilmesi planlanmaktadır.

Proje toplantısı kapsamında katılımcı ortaklar, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY’ı makamında ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Ahmet KIZILAY bu projenin üniversitemiz ve ilimiz için çok önemli olduğunu ifade ederek, projenin verimli ve başarılı bir şekilde yürütülmesi için başarı dileklerinde bulundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya