Başkan Polat,Esma Biltaci Kültür Ve Sanat Merkezini Ziyaret Etti

Başkan Polat,Esma Biltaci Kültür Ve Sanat Merkezini Ziyaret Etti

12 Ağustos 2016 589 views 0

Polat, “Çocuklarımıza Yönelik Eğitim Faaliyetleri Önemli”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Rabia Parkının içinde hizmet vermeye başlayan Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezini ziyaret etti. Öğrencilerinin gösterileri izleyen Başkan Polat, “Türkiye’nin gelecekte daha sağlam temellere oturması için çocuklarımıza yönelik eğitim, kültürel faaliyetlerin önemi büyük” dedi.

Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezi çatısı altında Kuran’ı Kerim, Resim, Bağlama kursları ve diğer yürütülen faaliyetler hakkında Başkan Yardımcısı Haydar Şahin’den bilgiler alan Başkan Polat, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın bilgili ve geleceğe hazırlıklı yetişmelerini istiyoruz” dedi.

BAŞKAN POLAT, “TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİM MİMARLARI BİLGİLİ GENÇLERİMİZ OLACAK”

Başkan Polat, “15 Temmuz darbe girişiminden sonra bu ülkenin her vatandaşına düşen görev, hiç durmadan, yorulmadan çalışmak ve koşturmaktır. Cumhurbaşkanımızın sürekli vurguladığı gibi, ülkemizi 2023 ve 20171 hedeflerine ulaştırmak için hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalar kapsamında özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimli olmasına büyük önem veriyoruz. Güçlü Türkiye’nin değişim mimarları hayatını bilgi üzerine inşa edecek gençlerdir. Bizde yavrularımızın en doğru şekilde eğitim almaları, okumaları, araştırma ve kendilerine geliştirmeleri için yeni merkezler oluşturmaya devam ediyoruz. Kültürel ve eğitim faaliyetlerini önemsiyoruz. Kent Konseyimiz ayrı çalışıyor, Medeniyet ve Sanat Araştırmaları Merkezinde ise çok yoğun eğitim faaliyetleri devam ediyor” dedi.

BAŞKAN POLAT, “ÇOCUKLARIMIZIN İSTEK VE GAYRETİ BİZİ MUTLU EDİYOR”

Tüm çocukların masum olduğunu ifade eden Başkan Polat, “Çocuklarımızın hepsi cennetliktir. Eğitim çalışmalarında yer alan öğretmenlerimiz bu çatı altında çocuklarımıza Cenabı Allah’ı Kuran-ı Kerim’i, Hz. Muhammed ( SAV ) ‘in hayatını öğretiyorlar. Öğrencilerimizin gayretleri bizi mutlu ediyor. Erken yaşta eğitim ve dersle tanışan, okumaya hevesli tüm yavrularımızın gözlerinden öpüyor, tebrik ediyorum” dedi.

Öğretmenlere ‘ders müfredatları’ konusunda bazı tavsiyelerde bulunan Polat, “Sizin yaptığınız bu iş çok önemli. Bu çocuklarımız toplumun ve tüm İslam Ümmetinin geleceğidir. Çocuklarımız ne kadar dinine, vatanına, milletine, bayrağına saygılı ve sadık olarak yetişirse geleceğimizde o kadar teminat altına alabiliriz. Çocuklarımıza en büyük hizmet Allah’ı ve Peygamber Efendimizi öğretmektir. Ders metotlarını çocuklarımızın anlayabileceği şekle getirmeliyiz, eğlendirerek öğretmek gerekir. Peygamber Efendimiz bir Hadis-i Şerifinde “Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız” diye buyurmaktadır. Tüm öğretmenlerimize çalışmalarında başarılar diliyorum. Çocuklarını merkezimize gönderen anne ve babalara ayrıca teşekkürleri sunuyorum” şeklinde konuştu

Başkan Polat, gösterilerin ardından çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti. Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezinde eğitim gören çocukların aileleri de kültürel ve eğitim faaliyetlere ciddi destek veren Başkan Polat ve ekibine teşekkürlerini sundular.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ