BİLSAM’dan Kurtuba Akademi Öğrenci Sempozyumu

BİLSAM’dan Kurtuba Akademi Öğrenci Sempozyumu

08 Kasım 2016 403 views 0

BİLSAM Kurtuba Akademi tarafından gerçekleştirilen ve 5 Kasım’da başlayan “Geçmişten Günümüze İnsanoğlunun İdeal Arayışı” temalı III. Ulusal Öğrenci Sempozyumu sona erdi. Sempozyum, Kurtuba Akademi mezunu olan ve hâlihazırda Marmara Üniversitesinde Yüksek Lisans yapan Zehra Öztürk’ün Kurtuba Akademi’nin vizyonu, misyonu ve tarihsel sürecini anlattığı açılış konuşmasıyla başlayan sempozyumda BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer ile İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay da birer selamlama konuşması yaptılar.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen sempozyuma, 15 farklı üniversiteden lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katıldı. BİLSAM Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve 2 gün süren oturumlar boyunca Sosyal Bilimlerden İslami İlimlere, Şehir ve Medeniyetten Estetik ve Mimariye, Eğitim ve Kültürden Birey ve Topluma birçok alanda bildiriler sunuldu. 6 oturum şeklinde gerçekleştirilen ve yoğun bir katılımın olduğu sempozyum boyunca toplam 24 bildiri sunuldu, oturum sonları ve aralarda verimli müzakere ve tartışmalar gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, akademisyenlerden Doç. Dr. Mehmet Önal, Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Sağlam ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sağlam ile eğitimcilerden Yelda Polat ve Ferman Salmış gibi isimlerin oturum başkanlığı yaptığı sempozyum ikinci günün sonunda gerçekleştirilen değerlendirme oturumuyla son buldu. Sempozyumun sonunda bildiri sunan öğrencilere katılım belgeleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ