Bu Merkezde Herkese Sanat Var

Bu Merkezde Herkese Sanat Var

28 Temmuz 2016 451 views 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne bağlı Sanat Galerisi’ndeki kurslar her yaştan vatandaşın ilgi odağı oluyor. 76 yaşındaki Müzeyyen Şanlı, kağıt rölyef atölyesinde yaptığı tabloları gittiği misafirliklerde hediye olarak sunuyor.

Sanat Galerisi bünyesinde MABESEM Merkez Şubesi olarak hizmet veren Sanat Merkezi, Malatya’nın kültür-sanat hayatında önemli bir yer tuttu. 35 branşta açılan 100’e yakın kursa katılan binlerce vatandaştan biri Müzeyyen Şanlı. 5 yıldır Sanat Merkezindeki kursları takip eden Şanlı, son olarak kağıt rölyef kursuna katılarak başarı belgesi de almaya hak kazanmış.

Emeği geçenlere teşekkür

1940 doğumlu Müzeyyen Şanlı, “Çocuklar büyüyüp gittikten sonra yalnız kalınca kendime bir uğraşı olarak geldim burada uğraşıyorum. Ortam da hoşumuza gidiyor” dedi. “Ben yaşlıyım ama gençlerin seviyesine inebiliyorum” diyen Şanlı, “Kendimi avutmak için, eğlenmek için hobi olarak seve seve kağıt rölyef yapıyorum. Belki 40 civarında tablo yaptım. Hep hediye verdim herkese. Gittiğim yere boş gitmiyorum. Can sıkıntımızı gideriyoruz. Hocamız da sağolsun çok ilgileniyor. Bu hizmetin sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ