Çocuklar İçin Çok Özel Bir Yer

Çocuklar İçin Çok Özel Bir Yer

03 Ağustos 2016 409 views 0

Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi’ne gelen çocuklar eğlenerek öğreniyorlar

Çocuklar İçin Çok Özel Bir Yer

Çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerine büyük katkı sağlayan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi’nde çocuklar bir taraftan öğrenirken, bir taraftan da eğleniyorlar. Hasan, Hakan, Zeynep, Elva, Emir, Şuheda gibi gelişim çağında olan bir çok çocuk Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi’ne gelerek öğretmenleri eşliğinde fiziksel ve sosyal çalışmalar yapıyorlar. Öğretmenlerini can kulağıyla dinleyen çocuklar, gösterilen her hareketi özenle yaparak, mutlu oluyorlar.

KARADAĞ, BURASI ÇOK FAYDALI BİR YER

Çocuğunu Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi’ne getiren Bedriye Karadağ, Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi’nin çok faydası olduğunu ifade etti.

Karadağ, “Açıldığı günden beri çocuklarımı buraya getirdim. Çok faydasını gördüm. Mesela oğlum bir hareket yaparken zorlanıyorsa, buraya gelip doğrusunu öğrenip yapıyor. Haftada bir gün oğlumu buraya getiriyorum. Haftada birkaç gün olsa daha iyi olur. Buna benzer yerler mahalle parklarında olsa çocuklar daha çok faydalanır. Oğlum Hakan burada hem fiziksel beceri kazanıyor, hem de sosyalleşmeyi öğreniyor. Aileler çocuklarını gönül rahatlığıyla buraya getirip gelişimlerine yardımcı olabilirler”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ