Sanat Sokağına Gençlerden Yoğun İlgi

Sanat Sokağına Gençlerden Yoğun İlgi

19 Ekim 2016 433 views 0

Malatya’nın Sanat Adası Sanat Sokağında yer alan Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi, yeni binasında çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Özellikle lise ve üniversite gençliğine hitap eden Gençlik Meclisi yeni binasında yer alan kitap okuma, ders çalışma ve birçok spor aletinin bulunduğu spor salonu gibi alanlara sahip olması sebebiyle gençler için adeta cazibe merkezi haline gelmiş durumda.

Üniversitenin eğitim- öğretim döneminin açılmasıyla birlikte şehrimize yeni gelen gençlere Gençlik Meclisi’ni tanıtmak ve yapılan etkinlikler hakkında bilgi vermek amacıyla Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nde bir kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltı programına Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Gençlik Meclisi yürütme kurulu üyeleri ile gönüllüler katıldı.

Kahvaltı programından sonra Gençlik Meclisi yürütme kurulunun 2017 faaliyet yılı için yaptığı istişare toplantısına katılan Abdullah Pektaş, Gençlerin toplumun temel taşını oluşturduğunu ve değişiminin gençlerden geleceğini vurgulayarak, Gençlik Meclisinin koordinasyonunda devam eden okuma programları ve diğer alanlardaki aktivitelerle beraber gençlerin sosyal, siyasal ve toplumsal konulara olan duyarlılıklarının ve çözüm önerilerinin geliştiğini söyledi.

Pektaş, “Büyükşehir Kent Konseyi olarak gençlere çok önem veriyoruz çünkü onlar bizim geleceğimiz. Bundan dolayı yeni binamız gençlerin bütün isteklerine cevap verecek şekilde hazırlandı. Bize bu imkânı sağlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a da gençler adına teşekkürlerimi sunuyorum ”dedi.

Malatya da yaşayan bütün gençleri Gençlik Meclisi binasına davet eden Pektaş, Gençlik Meclisi yürütme kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ