Malatya İdmanyurdu 3.lig yolunda ilk adımı atmaya başladı.

04 Şubat 2018 836 views 0

Malatya’nın en köklü kulüplerinden olan Malatya İdman Yurdu, 3. Lig hedefiyle çalışmalarına başladı. 2.Amatör Büyükler Futbol Ligi’nde mücadele edecek olan sarı lacivertli kulüp, önce 1.Lig, ardından BAL Ligi, daha sonrada 3. Lig için iddialı bir kadro oluşturuyor.
Malatya İdmanyurdu bayrak değişimi sonrası yeniden 3. Lig hedefiyle çıktığı yolda yeni bir yapılanma içerisine girdi. Malatyaspor USA’nın sahibi işadamı Teoman Mutlu’nun destekleriyle yeni bir sürece başlayan Malatya İdman Yurdu, transfer çalışmalarına başladı.
Kulüp başkanı Mehmet Gündüz, kulüp binasında yeni transferleri basına tanıtarak, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Gündüz, bir dönem İnönü Üniversitesispor’un formasını giyen Oğuzhan Akar ve Engin Bilici, Pütürge Belediyespor’da oynayan Turgay Gürcü, 1932 Malatyagücü’nde oynayan Uğur Gölgeli, Sanayispor’dan kaleci Ergül Kurt ve Hekimhan Belediyesi Gençlik Spor’dan Osman Tunç’u kadrosuna kattı. Sarı lacivertlilerde takımın sportif direktörü ise Hakan Aydemir oldu.
Malatya İdmanyurdu kulübünün başkanı Mehmet Gündüz, “1950 yılında kurulan Malatyalı genç yeteneklerin ortaya çıkması için futbolun en önemli yapı taşları olarak kurulan, bugüne kadar her zaman adından söz ettiren bir takım başkanı olmaktan onur duyuyorum. Buradan geçmiş dönemlerden bugüne kadar geçen süreçte emeği olan Sıtkı Derme, Erkan Van ve Bahri Dönmez’e teşekkür ediyorum. Yine takımı aldığımız ilk günden bugüne kadar heyecanı ile bize inanılmaz bir katkı sunan Malatya sevdalısı Amerika’da yaşayan işadamı Teoman Mutlu’ya ayrı bir parantez açmak istiyorum. Kulübün yapılanması, prestijli bir yapının ortaya çıkması, kurumsal bir kimlik kazandırılması noktasında her an uzakta da olsa yanımızda olan, değerli bir spor adamı kimliğiyle önümüzün açılması noktasında desteklerini esirgemeyen Teoman Mutlu’ya da çok teşekkür ederim” dedi.
Gündüz, önceliklerinin Malatya İdman Yurdu’nu 1.Amatör Büyükler Futbol Ligi’ne çıkarmak olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Hedefimiz, Malatya’da doğru bir altyapı projesi ortaya çıkarmaktır. Bu yapının sağlıklı bir düzeye ulaşması için önceliğimiz A takımımızı 1.Amatör Kümeye sonrasında BAL Ligi’ne ve daha sonrasında da 3.Lig’e çıkarmaktır. Aynı dönemlerde futbolun en önemli yapı taşı olan altyapı organizasyonunu kurup, futbol akademisi ile ulusal bir kimlik kazanmayı hedefliyoruz. Bu amaç ile USA Malatyaspor ile Malatya İdmanyurdu arasında ciddi bir bağ kurup, orada bulunan genç yetenekleri ülkemize, burada bulunan genç yetenekleri de USA Malatyaspor çatısı altında toplayarak, önemli bir sinerjiyi ortaya çıkarmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde Teoman Mutlu’nun da katılacağı bir toplantı ile kısa, orta ve uzun vadede hedeflediğimiz projeleri anlatacağız.”
Yeni yapılanma kapsamında 18 futbolcuyla anlaşma sağladıklarını kaydeden Gündüz, “Malatya İdman Yurdu olarak 6 futbolcu ile sözleşme imzaladık. 18 futbolcuyla da anlaşma sağladık. Önümüzdeki günlerde anlaştığımız diğer futbolcu kardeşlerimizle de sözleşme imzalayacağız. Yeni transferlerimizin camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya