Malatya Tarım Fuarı 12.kez kapılarını açtı.

11 Nisan 2018 731 views 0

Bölgenin En Büyük Tarım Fuarı olan 12. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı açıldı
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında organize edilen 12. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından Mişmiş Park Fuar Alanı’nda düzenlenen bölgenin en büyük tarım fuarının açılışında, coşkulu bir kalabalık katıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise fuarların kentin ekonomik gelişmesine katkı sunduğunu vurguladı.
Kentte yetişen kayısının ihracat açısından stratejik tarım ürünlerinden biri olduğunu bildiren Çakır, kayısının şehrin ekonomisine de büyük katkı sağladığını fuara 30 ilden 150 firmanın katıldığını söyleyen başkan çakır cevre illerin her gecen gün daha da katılımın sağlanması Malatya ekonomisine çok katkı sağlıyor böyle giderse önümüzdeki yıllarda bu alanın yetmeyeceğini her zaman söylediğimiz gibi Türkiye’ye örnek bir fuar kenti olacağını kaydetti.

TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu da 12. Tarım Fuarı’nın Malatya’ya ciddi manada bir katma değer kattığını belirterek, “Malatya insanının %50’si tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Ciddi anlamda da inivasyon yaratması gereken bir şehir. Bu anlamda bu fuar organizasyonunda emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından Mişmiş Park Fuar Alanı’nda düzenlenen fuarın açılışında sonra kırmızı et üreticiler birliği tarafından 2000 kişiye yemek dağıtıldı fuar 11_15 tarihleri arasında acık kalacak.

15 Nisan Pazar gününe kadar 10.00 – 19.00 saatleri arasında açık kalacak olan fuara katılmak isteyen vatandaşlar için Battalgazi, Yeşilyurt, Kale, Yazıhan ve Akçadağ ilçe merkezleri ile Emekliler parkı yanından ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.
30 ilden 150 dolayında firmanın katıldığı fuar süresince çeşitli yarışma ve ikramlar da yapılacak.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Malatya