Başkan Çakır’dan Rektör’e Ziyaret

Başkan Çakır’dan Rektör’e Ziyaret

30 Eylül 2016 553 views 0

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Prof. Dr. Nusret Akpolat, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Cemal Koyunoğlu ve Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Erkuş tarafından karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Rektörlük makamında ağırlandı.

Sözlerine, Rektörlük görevinden dolayı Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı tebrik ederek başlayan Başkan Çakır, kentlerin kalkınmasında üniversitelerin önemli rolünün olduğunu vurgulayan bugüne kadar belediye olarak üniversitemizden çok faydalanamadıklarını ancak Sayın Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın rektörlük görevini devralmasıyla ile birlikte iki kurumun daha iyi ve anlamlı ilişkiler kuracağına inandığını belirtti.

Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise konuşmasında, Malatya Büyükşehir Belediyesinde iki dönemdir başarılı bir yöneticilik sergileyen ve Malatya Belediyesinin “Büyükşehir” olmasında önemli katkıları olan Sayın Çakır’ın şahsında iki kurumun bundan sonra daha iyi ilişkiler içerisinde olacağını söyledi. Gerek kurum, kuruluş gerekse ilimizde bulunan tüm sivil toplum örgütleri ile el ele vererek Malatya’yı bulunduğu yerden daha iyi noktalara taşımak için üniversitenin önemli rol oynayacağını belirten Rektör Prof. Dr. Kızılay, sahip oldukları güçlü potansiyeli çok daha kapsamlı değerlendireceklerini ifade etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ