Çalışma Hayatında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Eğitimleri Devam Ediyor

Çalışma Hayatında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Eğitimleri Devam Ediyor

08 Eylül 2016 873 views 0

İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı uzman eğitimciler tarafından ilimiz dâhilindeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personellere yönelik eğitimlerde ilk tur ilçe eğitimleri sona erdi.

Kadınların sosyo-ekonomik konumlarının güçlendirilmesi, toplumsal yaşamda kadın erkek fırsat eşitliğinin sağlanması, sürdürülebilir ekonomik büyüme ve sosyal kalkınma amaçlarına ulaşılabilmesi için kadınların istihdamının artırılması ve eşit işe eşit ücret imkânının sağlanması amacıyla Başbakanlık tarafından hazırlanan 2010/14 no’lu Genelgenin 7. maddesinde “kamu kurum ve kuruluşları tarafından hizmet içi eğitimlerde ‘kadın erkek fırsat eşitliği’ konusuna yer verilecektir.” hükmü gereğince başlatılan eğitimler aralıksız devam etmektedir.

İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı uzman eğitimciler tarafından ilimiz dâhilindeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personellere yönelik eğitimlerde ilk tur ilçe eğitimleri sona erdi. İlçelerdeki eğitimlerde toplam 293 kişiye eğitim verilmiştir. İkinci tur ilçe eğitimleri ve merkezde çalışan personellerin eğitimlerine yılsonuna kadar devam edilecektir.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ