Fatih Erbakan Başkan Çakır’ı Ziyaret Etti

Fatih Erbakan Başkan Çakır’ı Ziyaret Etti

04 Kasım 2016 446 views 0

HİZMETLERİNİZİ DUYUYOR TAKDİR EDİYORUZ

Türkiye Cumhuriyeti 54. Başbakanı merhum Prof.Dr Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan beraberinde bir heyetle birlikte, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Aynı zamanda Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı olan Fatih Erbakan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın hayırlı hizmetlerini her zaman duyduklarını ve takdir ettiklerini belirterek, bu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Milli Görüş olarak ‘Halka Hizmet Hakk’a Hizmettir’ anlayışıyla hareket ettikleri için belediyecilik hizmetlerine çok büyük önem verdiklerini belirten Erbakan, özetle şunları söyledi:

“Türkiye’de belediyecilik alanında çığır açan hizmetleri, ilk olarak 1994 yılından itibaren milli görüşçü Belediye Başkanları Türkiye’ye getirdiler. Maddi hizmetlerin yanında milletiyle hemhal olan, onlarla samimi bir şekilde münasebet kuran, kendi makamının kapılarını onlara açan, onları kardeşi olarak gören belediye başkanlarını, belediyecilik anlayışını ilk defa milli görüş belediyeciliğiyle milletimiz gördü. 1995 yılındaki Milli görüş iktidarının önünü aslında belediyecilik hizmetleri açtı. Bu açıdan Belediyecilik hizmetleri bizim için son derece önemli. Burada da Başkanımızın hayırlı hizmetlerini her zaman duyuyoruz ve takdir ediyoruz. Bu vesile ile hem kendisini ziyaret etmek hem de takdirimizi iletmek, teşekkürlerimizi iletmek istedik. İnşallah hayırlı hizmetlerinin devamını Cenab-ı Allah nasip eder. Kendisine ve bütün belediye yetkililerine teşekkür ediyoruz.”

Çakır: Türkiye’nin kalkınma hamlesine dönüştü

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Fatih Erbakan ve beraberindeki heyete teşekkür etti. Başkan Çakır, Büyükşehir statüsü ile birlikte Türkiye’deki başarılı belediyeciliğin temelinde 1994’deki anlayışın olduğunu belirterek, “Halkın içinden çıkmış, halk gibi düşünen, dertlenen, ülke sorunlarını kendi yaşamına tercih eden, ülkesi için çalışan kadroların özverili çalışmaları ile insan odaklı, halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğu anlayışıyla yola çıkan bir ekibin başlatmış olduğu bu açılım; bugün Türkiye’de gerçekten Türkiye’nin kalkınma hamlesine dönüşmüş durumda. Tabi yerel reform gibi bir kanunla 14 belediyenin büyükşehir olması da bu anlayışın bir devamıydı. Gerçekten çok doğru alınmış bir karar. Büyükşehir statüsü, sağlıklı kentleşme, imar bütünlüğü, altyapı çalışmalarının bütün ve tek elden yürütülmesi, kaynakların hizmete dönüştürülmesi anlamında büyük avantajlar getirdi” dedi.

Büyükşehir statüsüyle birlikte Malatya’da 40 dolayında belde belediyesinin kapandığını ve şu anda 13 ilçe belediyesinin bulunduğunu söyleyen Çakır, geçmişte her belediyenin kendine göre imar planı ve altyapı çalışması yaptığını, bunun da çarpık ve plansız kentleşmeye neden olduğunu belirtti. Çakır, “Bu yasayla da kısmen bunların önüne geçilmiş oldu. Tabi biraz daha zaman gerekiyor. Belki 5-10 yıl içerisinde bakıldığı zaman faydalarını görmüş olacağız” dedi.

Başkan Çakır, ziyaret sırasında Fatih Erbakan’a kayısı kristali ile kuru kayısı hediye etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ