İslam’ın Mekke Dönemi Siyer Dersleri Devam Ediyor

İslam’ın Mekke Dönemi Siyer Dersleri Devam Ediyor

27 Ekim 2016 446 views 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından 17 hafta boyunca devam edecek “Siyer Dersleri” programının ikincisi gerçekleştirildi. “İslam’ın Mekke Dönemi” üst başlığını taşıyan dersler tamamlandığında “Medine Dönemi Siyer Dersleri”nin de başlatılacağı belirtildi.

15 günlük periyotlarla düzenlenen derslerin ikinci programı Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Doç. Dr. Şaban Öz konuşmacı olarak katıldı. Doç. Dr. Öz, “Siyer Metodolojisi ve Kaynakları Üzerine” bir sunum yaptı.

Siyer Derslerine vatandaşlar kayıt yaptırarak katılabiliyor. Program sonunda katılımcılara belge verilecek. Ayrıca bildiriler program sonunda kitaplaştırılacak.

İslam’ın Mekke Dönemi Siyer Derslerinin ilki Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda “Modern Çağda Peygamberi Bulmak: Siyer Bize Ne Anlatıyor?” başlıklı panel olarak gerçekleştirilmişti. Panelde Prof. Dr. Şinasi Gündüz, Prof. Dr. Mehmet Mahfuz Söylemez ve Prof. Dr. Celaleddin Vatandaş birer sunum yapmışlardı.

Prof. Dr. M. Mahfuz Söylemez’in koordinatörlüğünü yaptığı derslerin son programının da panel olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ